Допомога паліативним хворим стане більш якісною та доступною, незалежно від місця її отримання

22 Лютого 2024, 12:55
Паліативна допомога 359
Паліативна допомога

Паліативна допомога покликана полегшити стан людей, які зіткнулися з важким чи невиліковним захворюванням, та покращити якість їхнього життя.

Ця допомога входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною для пацієнта. Національна служба здоровʼя України (НСЗУ) оплачує надання паліативної допомоги у стаціонарі та мобільну — за місцем перебування пацієнта, повідомили у МОЗ.

Своїм наказом від 27 грудня 2023 року МОЗ вдосконалило підходи до надання паліативної допомоги для того, щоб вона стала якіснішою, доступнішою та уніфікованою.

Читайте також: В яких випадках мобільна паліативна допомога є безоплатною

Паліативна допомога розділяється на загальну, яка надається, зокрема, сімейним лікарем, та спеціалізовану, яка надається мультидисциплінарною командою медзакладу як в стаціонарних умовах, так і за місцем проживання/перебування паліативного пацієнта. 

Читайте такожЯк говорити з людьми, котрі отримують паліативну допомогу

За потреби сімейний лікар може залучати мультидисциплінарну команду для консультацій та корегування/створення плану надання паліативної допомоги пацієнту. До складу мультидисциплінарної команди залучаються медичні спеціалісти та фахівці різних спеціальностей: соціальні працівники, соціальні робітники, психологи, волонтери, юристи, священнослужителі тощо. 

Фахівці мультидисциплінарної команди забезпечують надання спеціалізованої паліативної допомоги пацієнту та членам його сімʼї, іншим особам, що здійснюють за ним догляд.

Зміст та обсяги медичних послуг з паліативної допомоги визначаються програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік.

Станом на 2024 рік, загальна паліативна допомога надається у рамках пакета ПМГ «Первинна медична допомога», а спеціалізована — у рамках пакетів «Стаціонарна паліативна допомога дорослим і дітям» та «Мобільна паліативна допомога дорослим і дітям».

На надання спеціалізованої паліативної допомоги у стаціонарі у 2024 році законтрактовано 751 медзаклад, а на мобільну паліативну допомогу — 1210 надавачів.

Знайти медзаклад, який має договір із НСЗУ, можна:

  • на сайті НСЗУ: у розділі «Е-дані» оберіть «Аналітичні панелі (дашборди)» та перейдіть до дашборду «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» — https://cutt.ly/K9Egnx1. На третій сторінці у полі фільтрів оберіть область або населений пункт, а в «Групі послуг» — необхідний пакет. Дашборд покаже всі заклади, які мають договір на пакет, а також їх контакти.

  • за телефоном 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.

Читайте такожПаліативна допомога у новій Програмі медичних гарантій: перелік безоплатних послуг

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024