Проєкт стартував: українці зможуть придбати ліки через «Укрпошту» з безкоштовною доставкою

21 Лютого 2024, 16:29
Проєкт стартував: українці зможуть придбати ліки через «Укрпошту» з безкоштовною доставкою 580
Проєкт стартував: українці зможуть придбати ліки через «Укрпошту» з безкоштовною доставкою

Укрпошта отримала ліцензію на роздрібну й електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Тепер ліки можна буде отримати поштою, замовивши через контакт-центр. Доставка ліків — безоплатна, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. 

Пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» розпочне свою роботу на деокупованих і прифронтових територіях: на Донеччині та в окремих прикордонних районах Сумщини.

«Наразі в українських селах та селищах міського типу працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів. Натомість загалом по країні залишається понад 20 тисяч сіл, які не мають аптечних пунктів. Ми вирішуємо це питання на різних рівнях. Спільний проєкт «Укрпошта. Аптека» — ініціатива, яка дозволить суттєво покращити доступ людей до лікарських засобів. Все, що потрібно зробити, щоб замовити необхідні ліки — зателефонувати в контакт-центр Укрпошти, яка згодом ці ліки доставить. Починаємо з Донеччини та з окремих прикордонних районів Сумщини. Далі пілотний проєкт буде розширюватись. Дуже важливо, що таким чином можна отримати і препарати за програмою «Доступні ліки». Тобто безоплатно чи з частковою доплатою. Це дозволить пацієнтам зекономити свої кошти, адже бюджет програми на цей рік складає 5,2 мільярда гривень», — прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також: Ліки у віддалені села Рівненщини доставлятиме Укрпошта

Через Укрпошту можна замовити майже 10 тисяч найменувань лікарських засобів безрецептурної групи. Також тут будуть відпускатися лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки»: для лікування серцево-судинних хвороб, для профілактики інсультів та інфарктів; проти нецукрового та цукрового діабету; для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; розладів психіки, поведінки, епілепсії тощо; інсуліни та медичні вироби. 

Читайте також: На Волині обговорили можливості створення мобільних аптек у сільських місцевостях

Наразі програма містить 515 торгових назв лікарських засобів та медобладнання, які можна отримати за рецептом від лікаря, безоплатно або з невеликою доплатою. 

Медикаменти відпускатимуться з аптечного закладу компанії та доставлятимуться споживачам до найближчого відділення Укрпошти. 

Після успішного старту планується розширення, і до проєкту буде долучено прифронтові Харківщину, Херсонщину, Миколаївщину, Запоріжжя тощо. У перспективі — всі населені пункти країни.

Як оформити замовлення

Замовити лікарські засоби просто: зателефонуйте за номером 0 800 300 545.

Для зв’язку з фахівцем слідуйте підказкам у голосовому меню.

Замовлення спакують та надішлють за послугою «Укрпошта Експрес». Доставка — безоплатна. Відстежити відправлення можна на сайті, у мобільному застосунку та через чат-бот у месенджерах. Для перевірки правильності комплектації замовлення передбачено огляд вмісту посилки під час її вручення. 

Читайте також: На прифронтових територіях та селах запрацюють мобільні аптеки

 Аптеки у сільській місцевості можуть бути менші за площею – рішення Уряду

Аптеки, які функціонують на території медзакладів, мають укласти договори з Нацслужбою здоров'я

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у фейсбуці та стежте за телеграм-каналом «Район.Медицина», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024