У 30 лікарнях пацієнтам доступна телемедична система персоналізованої реабілітації

21 Лютого 2024, 12:44
У 30 лікарнях пацієнтам доступна телемедична система персоналізованої реабілітації 420
У 30 лікарнях пацієнтам доступна телемедична система персоналізованої реабілітації

Реабілітаційна ігрова система (RGS) – це сучасна система телереабілітації, яка дозволяє пацієнтам із травмами та порушеннями мозкової діяльності отримувати ефективну персоналізовану нейрореабілітацію в ігровій формі та якнайшвидше повернутися до нормального життя.

На сьогодні RGS вже працює у понад 30 медичних закладах країни, які надають реабілітаційні послуги пацієнтам, повідомили у МОЗ. 

З початку 2024 року система стала доступною ще у шести закладах Київщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Харківщини та Вінниччини.

На сьогодні уже склали понад 535 планів реабілітації пацієнтів з використанням телемедичної платформи «RGS», яка надійшла до України як гуманітарна допомога від іспанської компанії «Eodyne».

Що це змінює для пацієнтів, які потребують реабілітації

Застосування системи «RGS» – це революційний підхід у реабілітації пацієнтів з інсультом, розсіяним склерозом, хворобою Паркінсона, Альцгеймера, травмами спинного мозку, черепно-мозковими травмами, а також травмами та контузіями, отриманими внаслідок поранень та вибухів під час бойових дій.

Система пропонує індивідуальні програми, адаптовані під потреби кожного пацієнта, для відновлення його когнітивних і моторних функцій в ігровій формі.

Так, пацієнт за допомогою телефону або персонального компʼютера з вебкамерою, на який встановлено мобільний додаток «RGS» може виконувати прості, але ефективні вправи. До прикладу, вчитися заново конструювати речення для відновлення когнітивної функції, або ж вчитися усвідомлено брати та перекладати предмети для відновлення моторики після травми чи інсульту.

Пацієнт виконує задані рухи в ігровій формі, і спеціальний додаток реєструє їх динаміку, враховує помилки та виводить аналітичні дані.

З RGS пацієнти можуть комфортно продовжити реабілітацію вдома чи у будь-якому місці. При цьому лікар може відстежувати прогрес у реабілітації та надавати зворотний звʼязок шляхом корекції плану лікування.

На відміну від застарілих та недоказових методів реабілітації, RGS – це науково обґрунтоване рішення, яке підтверджується міжнародними клінічними дослідженнями. Платформа щодня використовується в лікарнях по всьому світу для реабілітації пацієнтів з інсультом.

Впровадження системи «RGS» у медичних закладах відбувається за технічної підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні».

За інформацією Національної служби здоровʼя України, в рамках Програми медичних гарантій за пакетами послуг реабілітаційної допомоги протягом 2023 року понад 300 тисяч пацієнтів отримали послуги з реабілітації. За рік провели 8,8 тисячі телемедичних консультацій за напрямом реабілітації.

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024