В Україні 39 медичних закладів надаватимуть у 2024 році послуги з трансплантації

20 Лютого 2024, 17:12
В Україні 39 медичних закладів надаватимуть у 2024 році послуги з трансплантації 1098
В Україні 39 медичних закладів надаватимуть у 2024 році послуги з трансплантації

В Україні 39 медичних закладів уже уклали угоди з НСЗУ на надання допомоги з використанням методу трансплантації.

З них – 31 заклад комунальної власності, сім – державної і один – приватний. Таку інформацію розміщено на офіційному сайті НСЗУ, повідомили в Українському центрі трансплант-координації.

Загалом 44 медичні заклади подали пропозиції щодо надання послуг за пакетами на проведення трансплантації. Після перевірки п’ятьом з них НСЗУ відмовила у можливості надання таких послуг у 2024 році.

З 2024 року держава оплачує за надання медичної допомоги з використанням методу трансплантації через Програму медичних гарантій. У ній сформовано два окремі пакети:

  • лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів;

  • лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Надання медичної допомоги за обома пакетами передбачає три етапи:

  • дотрансплантаційний період – відповідні обстеження і підготовка до оперативного втручання;

  • трансплантаційний період – проведення оперативного втручання з трансплантації органу та лікування упродовж післяопераційного періоду до виписки пацієнта зі стаціонару;

  • посттрансплантаційний період – медичні послуги, які надаються пацієнту після виписки зі стаціонару до 360 дня з моменту проведення операції.

Читайте такожВ Україні за рік провели 585 органних трансплантацій

Обидва пакети передбачають цілий комплекс послуг, які пацієнт може отримати безкоштовно: необхідні лабораторні та інструментальні дослідження донорам і реципієнтам, своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, проведення трансплантації, забезпечення лікарськими засобами, психологічна підтримка та інше.

Детальніше про обсяг гарантованої безоплатної медичної допомоги за пакетом «Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів» можна дізнатися на сайті НСЗУ. 

Читайте такожЧути серцебиття рідного в грудях врятованої людини: як в Україні змінюється культура донорства

Перелік закладів, які надають допомогу методом трансплантації органів у 2024 році, за посиланням.

Детальніше про перелік гарантованих для пацієнтів послуг за пакетом «Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин» можна прочитати тут. 

Перелік закладів, які надають допомогу методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин у 2024 році, за посиланням. 

Тарифи на органну трансплантацію, які діяли в пілотному проєкті МОЗ, збережені в Програмі медичних гарантій і навіть збільшені за надання медичної допомоги під час посттрансплантаційного періоду. Так, наприклад, НСЗУ сплачуватиме 41 тисячу гривень за надання медичної послуги на дотрансплантаційному етапі. 

Тариф за трансплантацію залежатиме від трансплантованого органу: за пересадку легень НСЗУ заплатить понад 2,6 мільйона гривень, серця – понад два мільйони гривень, печінки – близько 1,4 мільйона гривень, нирки – 800 тисяч гривень. Тариф на посттрансплантаційний період також залежить від органу, який пересадили і може становити від 185 до 193 тисяч гривень.

Читайте такожУкраїнські лікарі зробили унікальну трансплантацію печінки та корекцію вади серця 9-місячній пацієнтці

Тариф на трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин залежить від того, які стовбурові клітини використовуються – самого пацієнта, неродинного чи родинного донора. А також від тривалості посттрансплантаційного супроводу пацієнта.

Найвищий тариф, майже 2,4 мільйона гривень, передбачено за надання медичної допомоги із проведенням алогенної трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин з донорським етапом та посттрансплантаційним супроводом до 180 дня.

Читайте також: Що безоплатно гарантується пацієнтам, які потребують пересадки органів

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у фейсбуці та стежте за телеграм-каналом «Район.Медицина», де оперативно оновлюється інформація.

 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024