Медзаклади отримали нову партію сучасного обладнання для діагностики туберкульозу

20 Лютого 2024, 15:10
Медзаклади отримали нову партію сучасного обладнання для діагностики туберкульозу 1225
Медзаклади отримали нову партію сучасного обладнання для діагностики туберкульозу

Українські медзаклади отримали 900 наборів картриджів Xpert MTB/XDR для виявлення ДНК мікобактерій туберкульозу, що виконується на оновлених системах GeneXpert.

Постачання обладнання відбулося у рамках співпраці Міністерства охорони здоровʼя України, Центру громадського здоровʼя та Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією повідомили у МОЗ

Також зазначається, що GeneXpert є автоматичною системою для молекулярної діагностики з використанням одноразового картриджа, повністю ізольованого від навколишнього середовища. Це дозволяє використовувати прилад у звичайних приміщеннях без організації ПЛР-лабораторії.

Завдяки впровадженню в Україні нового молекулярно-генетичного тесту вдається оперативно і точно діагностувати ТБ на ранніх стадіях та зменшити випадки його подальшого прояву. 

Довідка: XpertMTB/XDR — це інноваційна методика у діагностиці лікарсько-стійкого туберкульозу. Сучасне обладнання дозволить ефективно реагувати та у короткі терміни призначити дієву схему лікування для пацієнтів.

Нагадаємо, в Україні вперше почали використовувати штучний інтелект для діагностики туберкульозу. Його використовуватимуть фтизіопульмонологічні центри Івано-Франківської, Львівської та Сумської області. 

Надсучасне обладнання вже встановили та використовується медичними працівниками, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці ТБ у пацієнтів.

Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що й дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1% до 100%.

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024