Мукачівські гінекологи розповіли про найпоширеніші міфи про кесарів розтин
Про кесарські розтини в народі гуляє чимало міфів.
Гінекологи лікарні Святого Мартина міста Мукачева розповіли про найпоширеніші з них.
Міф 1: Після першого кесаревого розтину можливий тільки кесарів розтин
Ні! Надалі можна народжувати природним шляхом.
Але є важливі умови: бажання жінки, відсутність протипоказань.
Міф 2: Після кесаревого розтину не можна годувати грудьми
Яка б анестезія не застосовувалась, вона безпечна для малюка на грудному вигодовуванні. Молозиво виробляється ще під час вагітності та в перші дні після народження малюка. Воно містить усі необхідні поживні речовини, а ще – антитіла, які вкрай важливі для дитини. Якщо не можете відразу прикласти маля, зціджуйте молозиво руками, щоб дати грудям достатню стимуляцію, а організму – сигнал до активного запуску процесу лактації.
Міф 3: Кесарів розтин робиться на бажання жінки, і це легше, ніж природні пологи
Наголошуємо: кесарів розтин – серйозне хірургічне втручання, яке проводиться, якщо фізіологічні пологи неможливі через небезпеку для життя і здоров'я матері та/або дитини. Відновлення організму відбувається довше, і жінка потребує допомоги рідних у ранньому післяпологовому періоді.
Міф 4: Післяопераційний шрам буде великий і негарний
Це не зовсім так. Адже у своїй практиці лікарі навчились оперувати так, що залишається невеликий горизонтальний шрам 10-11 см в зоні бікіні. Тож його не буде видно за купальником або білизною.
Читайте також: Куди і як поскаржитися породіллям, якщо у лікарні вимагають гроші за пологи
Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у фейсбуці та стежте за телеграм-каналом «Район.Медицина», де оперативно оновлюється інформація.