«Мене вберегла ікона в кишені та молитва»: 25-річного захисника з Волині ставлять на ноги у центрі «Незламні»

16 Лютого 2024, 11:19
Олексій Назарчук 632
Олексій Назарчук

Олексій Назарчук – 25-річний захисник з Волині, який після поранення проходить у центрі «Незламні».

На війні хлопець з 18 років – ще з часів АТО. А від початку повномасштабного вторгнення до Олексія доєдналися всі чоловіки в його родині: батько та четверо дядьків. Разом вони несли службу у 100-й окремій бригаді ТРО та брали участь у боях на Донеччині, повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова. 

«Мене вберегла ікона в кишені та молитва», – у цьому переконаний воїн, в метрі від якого приземлився ворожий боєприпас. Уламки хоч і посікли все тіло, однак не зачепили життєво важливих органів. Нині захисника ставлять на ноги спеціалісти Національного реабілітаційного Центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).

Поранення Олексій отримав на початку цієї зими. Пригадує як це було: «Ми сиділи в будівлі та спостерігали через тепловізор за росіянами. В момент я чую як щось летить прямо в нас. Ховатися було ніде. Я витяг з кишені ікону та почав молитися. Прилетіло в метрі від нас. Уламки посікли мені все тіло, а особливо – ногу». Саме в той день в його батька був день народження.

Медикам вдалося зберегти Олексієві ногу, адже уламки – на диво – не зачепили кістку. Утім поранення все одно серйозне. Сильно пошкоджені м'які тканини, судини, м'язи та сухожилля. Позаду в пораненого захисника три шпиталі в різних куточках України. Після заживлення ран Олексія скерували на реабілітацію до Львова – у Центр НЕЗЛАМНІ.

«Дуже хотів саме у цей центр, бо впевнений, що тут мене поставлять на ноги. До цього дивився фотографії, як хлопці успішно реабілітуються з надважкими пораненнями та на що здатні ваші спеціалісти. Тому хотів саме сюди», – говорить Олексій.

З першого дня перебування у Центрі із захисником почали займатися фізичні терапевти. Спершу – просто на лікарняному ліжку. Наші спеціалісти кажуть, що Олексій не зважає на біль та труднощі і докладає максимум зусиль до свого якнайшвидшого відновлення. Вже є перші успіхи. Воїн почав потрохи ставати на стопу.

Мотивує Олексія на шляху до одужання бажання повернутися до побратимів і разом продовжити боротьбу. НЕЗЛАМНИЙ захисник каже: «Я не боюся померти за свою Україну, зовсім не боюся. Я її дуже сильно люблю і поважаю».

  

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024