На лікування за кордон з початку війни евакуювали понад 4100 постраждалих українців

16 Лютого 2024, 09:56
На лікування за кордон з початку війни евакуювали понад 4100 постраждалих українців 393
На лікування за кордон з початку війни евакуювали понад 4100 постраждалих українців

Вже майже два роки в умовах повномасштабної війни в Україні тривають евакуаційні рейси на лікування за кордон для постраждалих громадян, які потребують спеціалізованої медичної допомоги. Ці рейси відбуваються у рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я, Єврокомісії, ВООЗ та інших партнерів. 

Так, завдяки співпраці вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон понад 4100 українців, повідомили у МОЗ. 

Зокрема, за останні півтора місяця евакуювали 168 осіб: 111 – вивезли у рамках співпраці з Єврокомісією, 30 – за урядовими програмами країн-партнерок та 27 завдяки фінансуванню фондів та громадських організацій. Серед них є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, потребою у протезуванні та онкопацієнти. 

До країн-лідерів за кількістю проведених евакуацій за останні місяці належать:

  • Німеччина — 39 осіб,
  • Норвегія — 25 осіб,
  • Латвія — 25 осіб,
  • Нідерланди — 14 осіб,
  • Швеція — 13 осіб,
  • США — 13 осіб.

До перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі залучені транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони Укрзалізниці, команда БО «Лікарі без кордонів», бригади парамедиків із європейських країн, які законтрактовані ВООЗ тощо. 

Читайте також: Як відбувається медична евакуація військовослужбовця на лікування та реабілітацію: алгоритм дій

Лікуючий лікар ухвалює рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон, керуючись наказом МОЗ №574 від 05.04.2022 р. «Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану».

Насамперед до закордонних клінік направляють пацієнтів із травмами, опіками, орфанними та хронічними захворюваннями тощо. Ознайомитися з критеріями направлення українців на лікування за кордон можна тут

Підтвердити відповідність критеріям можна за допомогою первинної облікової документації №027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». Вона має бути заповнена лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення громадян України для лікування за кордон.

Читайте такожВійськовим обмежили термін перебування на лікуванні за кордоном

На сьогодні діє кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон, а саме:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. 

Більш детально ознайомитися з механізмом та умовами медичної евакуації можна за посиланням

Також нагадаємо, що у країнах Європи українським пацієнтам надають безоплатну медичну допомогу. Ознайомитися з особливостями надання меддопомоги постраждалим громадянам України за кордоном можна тут

Читайте також: Як українцям із важкими пораненнями, опіками та онкологією пройти лікування за кордоном

Як пройти ВЛК у поліклініках військових госпіталів

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024