Фармацевтичний бізнес України адаптуватимуть до вимог Євросоюзу

13 Лютого 2024, 09:28
Фармацевтичний бізнес України адаптуватимуть до вимог Євросоюзу 396
Фармацевтичний бізнес України адаптуватимуть до вимог Євросоюзу

МОЗ та представники бізнесу обговорили євроінтеграційні процеси у фармацевтичному секторі.

Міністерство охорони здоров’я разом з представниками бізнесу та партнерами обговорили низку питань, які виникають під час імплементації євроінтеграційної реформи фармсектору.

Для представників фармспільноти представили результати перемовин МОЗ з європейськими країнами та міжнародними регуляторними органами. Зокрема, обговорили питання реформування фармацевтичного регуляторного органу, приведення законодавства у відповідність до міжнародних практик та проблеми антимікробної резистентності.

«Ми постійно спілкуємось з представниками бізнесу та міжнародними партнерами. Для нас важлива їх позиція, тому ми відкриті до обговорення будь-яких питань. Зараз Єврокомісія розпочала скринінг українського законодавства щодо його рівня імплементації директив і регламентів Європейського Союзу. Україна вже отримала звіт за результатами внутрішньої перевірки законодавства. На основі звіту розроблений план на виконання рекомендацій Єврокомісії. Євроінтеграційні процеси в Україні є невідворотніми. Наша країна активно рухається в цьому напрямі, і в сфері охорони здоровʼя зокрема», — зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також на зустрічі обговорили питання локалізації фармацевтичних виробництв в Україні, в тому числі з залученням індустріальних парків, та можливості оптимізації (дерегуляції), аби в майбутньому не допустити ризики, повʼязаних з постачанням ліків в Україну. 

За результатами зустрічі окреслили стратегічні напрями розвитку фармацевтичного сектору в євроінтеграційному шляху, а також обговорили чіткі підходи до створення органу державного контролю у фармгалузі  з урахуванням європейського законодавства та положень нового Закону України «Про лікарські засоби».  

Нарада проведена за сприяння проєкту «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024