На Рівненщині через хвороби серця за рік померли понад вісім тисяч людей

11 Лютого 2024, 14:39
На Рівненщині через хвороби серця за рік померли понад вісім тисяч людей 887
На Рівненщині через хвороби серця за рік померли понад вісім тисяч людей

На Рівненщині упродовж 2023 року до лікарів звернулися 440 тисяч пацієнтів зі скаргами на серцево-судинні захворювання. Через хвороби серця за рік в області померли понад вісім тисяч людей, повідомили в обласному центрі медстатистики.

Про ризики розвитку хвороб серця «Суспільному» розповіли лікарі Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка.

52-річний пацієнт обласного кардіологічного центру Микола має ваду серця. З його слів, на погіршення самопочуття впливають різні фактори, зокрема й стреси:

«В мене недостатність клапана одного, тобто один клапан працює на повну. Це не дозволяє перекачувати кров так, як потрібно, працювати важко, задишка. На холоді — теж так. І спека впливає. Буде погода мінятися, вологість — вже мені тяжче. Відчуваю, якщо биття серця не таке, то потрібно заспокоїтися, не хвилюватися. Постійно таблетки п'ю від тиску, для розрідження, заспокійливі».

За даними лікарки-кардіологині обласної лікарні Наталії Скорейко, найчастіше лікарі діагностують пацієнтам артеріальну гіпертензіюішемічну хворобу серцястенокардію та серцеву недостатність.

Читайте також: Серцево-судинні захворювання – основна причина смерті на Рівненщині

 

За інформацією лікарки-кардіологині Наталії Скорейко, цукровий діабет та недостатня фізична активність можуть впливати на розвиток серцево-судинних захворювань.

«Сьогодні основне завдання — це первинна профілактика, боротьба з факторами ризику. Це вплинуло б на збільшення тривалості життя, легше б було боротися з цією серцево-судинною патологією».

Упродовж 2023 року у медзакладах області зареєстрували майже 440 тисяч звернень через серцево-судинні захворювання, зокрема у Рівному — понад 95 тисяч.

Також в області упродовж року від серцево-судинних хвороб померли понад вісім тисяч людей, у Рівному — понад тисяча. Такі дані надала Суспільному директорка обласного центру медстатистики Людмила Рибчук.

У Міністерстві охорони здоров'я інформують, що серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смертності в Україні.

Читайте також: Серцево-судинні захворювання – це результат нашого способу життя, – Центр громадського здоров'я

Серед факторів ризику, які їх зумовлюють:

  • високий артеріальний тиск;
  • незбалансоване харчування;
  • підвищений рівень «поганого холестерину»;
  • високий індекс маси тіла;
  • тютюновий дим;
  • високий рівень глюкози;
  • забруднене повітря;
  • вживання алкоголю;
  • малорухливий спосіб життя.

За даними ВООЗ, для профілактики захворювань серця необхідно займатися фізичною активністю щонайменше 2,5 години на тиждень.

Читайте також: Як оцінити свій ризик серцево-судинних захворювань – розповіли у МОЗ

 

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024