Карантин у школах знижує рівень захворюваності на 30%, – експертка

11 Лютого 2024, 10:16
Карантин у школах 2317
Карантин у школах

В Україні зараз переважає захворюваність грип та ГРВІ, особливо серед госпіталізованих осіб і дітей.

Про це повідомила «Українському радіо» докторка медичних наук, професорка Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Алла Мироненко, пише «Укрінформ».

«Сьогодні ситуація подібна до тієї, яка була ще до початку війни. Зараз зростає рівень захворюваності. Цього ми не бачили минулого року. Рівень захворюваності коливався, але до рівня епідпорогу він так і не дійшов. Якщо говорити загалом по країні, то зараз реєструється вже перевищення епідемічного порогу. В деяких областях досить високий рівень захворюваності – це Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Чернівецька області. В деяких – середній рівень захворюваності. У східних областях менший рівень захворюваності. Можливо, туди ще не дійшло і епідемія повністю себе ще не реалізувала, або там просто менше людей. Це важко сказати. Але факти такі», – наголосила вона.

Читайте такожШколи Мукачівської громади на Закарпатті закрили на карантин

Лікарка відзначила, що зараз превалює все-таки грип, особливо серед госпіталізованих осіб і серед дітей до 17 років.

«Як ми і передбачали, це субтип вірусу грипу А/H1N1. Він зараз превалює. І якщо говорити про Київ, то десь 90% – це саме H1N1. Також є невеликий відсоток H3N2, але він невеликий. Віруси грипу В теж трапляються, але зазвичай ці віруси завершують епідемію. Поки що ми не бачимо зростання або превалювання вірусу грипу В», – розповіла вона щодо штамів грипу, які зараз циркулюють.

Читайте також: На Закарпатті захворюваність на ГРВІ перевищує епідпоріг на 61%

Мироненко зауважила, що коронавірус став уже сезонним вірусом.

«По-перше, коронавірус чи вірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, дійсно став вже сезонним вірусом. Пандемія завершилася, він циркулює фактично постійно. Влітку, звичайно, дуже невелика кількість людей хворіє на нього. Але сезони – весна, осінь – COVID-19 циркулює. Хоча набагато менше людей, інфікованих цим вірусом, потрапляють до лікарень. Тобто тяжких форм набагато менше. Вірус адаптувався в людській популяції. Як ми пам'ятаємо, колись він викликав дуже високу кисневу залежність у пацієнтів. На щастя, зараз цього немає. Є випадки, але це пов'язано частіше зі станом пацієнта. Якщо пацієнт дуже поважного віку і в нього є хронічні хвороби, то йому завжди дають кисневу підтримку, щоб полегшити стан і пришвидшити одужання. Але в цілому в молодих він не викликає кисневої залежності. Протікає, як звичайна респіраторна хвороба», – сказала вона.

Читайте також: Розпочали з пацієнтів Рівненського онкоцентру: в Україні стартувала кампанія з вакцинації проти грипу груп ризику

Також додала, що стосується і пандемічного грипу, «який колись називали «свинячий», коли він з'явився в 2009 році.

Вона наголосила, що карантин у школах знижує рівень захворюваності на 30%.

«Карантин не дає імунітету. Діти взагалі-то не ізолюються, часто спілкуються і поза школою. Але вони не збираються в одному класі у великій кількості. Карантин дозволяє розтягнути епідемічний процес у часі. Адже діти все одно потім повертаються, хтось перехворів, хтось ще перехворіє. Але високе навантаження на медичну систему частково знімається за рахунок того, що це розтягується у часі», – підкреслила медикиня.

Читайте також: Заклади освіти Ужгорода підуть на карантин через збільшення кількості хворих на ГРВІ

На Рівненщині 40 шкіл пішли на дистанційне навчання через різке збільшення хворих на грип та ГРВІ

 

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024