Зарплата, ремонти, обладнання: у медоб'єднанні материнства і дитинства Волині відзвітували про рік роботи

09 Лютого 2024, 11:07
Зарплата, ремонти, обладнання: у медоб'єднанні материнства і дитинства Волині відзвітували про рік роботи 1098
Зарплата, ремонти, обладнання: у медоб'єднанні материнства і дитинства Волині відзвітували про рік роботи

Щорічний підсумок роботи Волинської обласної комунальної установи «Медичне об'єднання материнства і дитинства» представила директорка Ірина Горавська та керівники відділень під час медичної ради.

Участь у роботі медради також взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, повідомляє Волинська обласна рада.

Ірина Горавська каже: в 2023 році в медоб’єднанні зменшилася кількість персоналу, але це відбулося за рахунок немедичних працівників. В установі потребують кваліфікованих медичних кадрів: терапевтів мови та мовлення, лікаря-комбустіолога, дитячих психолога і хірурга, анестезіолога, ортопеда-травматолога.

У 2023 році у закладі значно зменшили обсяг платних послуг – якщо в 2022 ця сума становила 7,7 мільйона гривень, то у 2023 – лише 800 тисяч. Директорка пояснює – під час війни намагаються максимально надавати меддопомогу за направленнями. Що ж до надходжень, то з обласного бюджету надійшло 33,6 мільйона гривень, а Національна служба здоров’я профінансувала заклад на суму у 327,4 мільйона гривень. 

«З цих надходжень 260 мільйонів спрямовано на заробітну плату, 73 мільйони гривень. – на лікарські засоби, 21 мільйон – на капітальні ремонти приміщень, оплата комунальних послуг обійшлася у 17,2 мільйона гривень», – відзвітувала очільниця медоб’єднання.

Впродовж 2023 року заклад поповнювався новим обладнанням. Придбали комплект для проведення гістероскопії, спеціалізований автомобіль швидкої допомоги для новонароджених, два інкубатори для немовлят та багато іншого.

Багато зроблено і для осучаснення мереж та будівель медоб’єднання. Зокрема за кошти з обласного бюджету капітально відремонтували котельню центру комплексної реабілітації «Фенікс», провели реконструкцію тепломережі центрального теплового пункту, в корпусі дитячої лікарні відремонтували укриття, облаштували газову котельню та проведено благоустрій. 

Також за кошти благодійників відремонтували та обладнали один з корпусів реабілітаційного центру. За кошти НСЗУ провели ремонт у педіатричному та отоларингологічному відділеннях дитячої лікарні, облаштували стоматологічний кабінет, створили відділ з інфекційного контролю. Крім того, відремонтували та закупили обладнання для відділення дитячої онкогематології за кошти з бюджету Луцької тергромади.

«Цього року плануємо провести капітальний ремонт відділення невідкладної медичної допомоги, облаштувати приміщення під МРТ та встановити систему протипожежної сигналізації в дитячій лікарні. В рамках великого інфраструктурного проєкту Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна 2021-2027 плануємо провести реконструкцію існуючих приміщень під Центр профілактичних та консультативних оглядів, – каже Ірина Горавська. – А ще сподіваємось, що врешті зможемо провести реконструкцію решти приміщень і облаштувати підйомник в Центрі комплексної реабілітації «Фенікс».

Медичний директор з акушерства і гінекології Роман Савка додав, що минулого року більш як на п'ять тисяч зросла чисельність відвідувань, збільшилась кількість вагітних та новонароджених.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт щиро подякував медикам за роботу, їхнє постійне прагнення до розвитку та самовдосконалення. 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024