У Львові 10-місячному малюку видалили пухлину печінки, що була більшою за сам орган

08 Лютого 2024, 14:26
У Львові 10-місячному малюку видалили пухлину печінки, що була більшою за сам орган 321
У Львові 10-місячному малюку видалили пухлину печінки, що була більшою за сам орган

У Львові врятували 10-місячного малюка з пухлиною печінки, що була більшою за сам орган.

Рідкісне і небезпечне для життя утворення видалили хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова, йдеться на сторінці закладу у фейсбуці.

Маленький пацієнт – Максимко з Львівщини. Про вроджену ваду синочка батьки дізналися аж на восьмому місяці його життя – випадково. Хлопчик захворів на ГРВІ і, коли його оглядала сімейна лікарка, то зауважила підозріло збільшений животик та відправила на УЗД. Під час обстеження в черевній порожнині малюка виявили гігантську пухлину, тож терміново скерували Максимка до Львова.

Фахівці Дитячої Лікарні Святого Миколая провели хлопчику КТ-діагностику і побачили, що просто в центрі печінки є доброякісна пухлина – мезенхімома. Це доволі рідкісне утворення. Зустрічається лише у двох зі 100 тисяч дітей. Максимко вже народився з цієї пухлиною. Вона стрімко росла та пошкоджувала здорові тканини. Розмір новоутвору на час останнього обстеження вже сягав 15 см, тоді як сама печінка у дитинки такого віку має розмір 9 на 7 см.

Видаляти пухлину потрібно було терміново, зазначають у медзакладі. Без операції у хлопчика швидко б розвинулася печінкова недостатність. Він міг загинути або потребувати невідкладної трансплантації.

Але перед тим як оперувати, лікарі мусили переконатися, чи зможе орган функціонувати після хірургічного втручання. Спеціалісти з’ясували, що Максимко має лише 30% здорової печінки, а цього замало. Тому медики спершу видалили кісту всередині пухлини. Таким чином їм вдалося збільшити об’єм здорової печінки до 60%, після чого можна було знову оперувати.

Через те, що гігантська пухлина була по центру печінки, потрібно було не тільки видалити утворення, а і зшити потім два шматочки органу в один. Під час таких операцій завжди є крововтрата. Аби зменшити її обсяг та знизити ризики, команда використала апарат CUSA, що розділяє печінкові тканини ультразвуком і при цьому не пошкоджує судини.

Восьмигодинна операція, назва якої мезогепатектомія, минула успішно і зараз із Максимком усе добре. Малюк має здорову печінку і в майбутньому не матиме жодних обмежень, зможе займатися спортом та радіти життю, кажуть у медзакладі. 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024