В Україні об'єднають медичні університети

28 Січня 2024, 15:23
В Україні об'єднають медичні університети 1395
В Україні об'єднають медичні університети

У Міністерстві охорони здоров'я та Міністерстві освіти працюють над оптимізацією медичних освітніх закладів.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

За словами міністра, обидва міністерства – МОЗ і МОН – чітко розуміють проблематику, яка існує сьогодні з якістю освіти, формуванням державного замовлення та неефективною системою фінансування підготовки кадрів. Всі ці проблеми треба вирішувати як через запровадження нового механізму фінансування вишів, так і через формування нових підходів до державного замовлення, які вже запропонувало Міністерство освіти і науки України.

Відповідний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам» вже отримав підтримку членів Уряду.

Ляшко також відзначив, що прогнози показують, що впровадження державного гранту на освіту дозволить збільшити кількість абітурієнтів з балами понад 150, які робитимуть вибір на користь медичних вузів, оскільки ця сфера залишається в пріоритеті — зі 100% покриттям навчання за державний кошт.

«Однак, найбільш бурхливі обговорення в соціальних мережах викликають не питання державного замовлення та фінансування, а обʼєднання вузів. Тут заяви ректорів, які виступають з красивими презентаціями та говорять про розвиток університетів, якраз не відповідають дійсності. Бо на практиці ніхто не хоче бути приєднаним. Переважно всі намагаються зберегти свою ректорську посаду, а не опікуються тим, як втілити зміни задля справді якісного освітнього процесу», – каже Ляшко.

Позиції МОЗ з Міносвіти співпадають. Будуть існувати окремі медичні вузи зі своїми університетськими лікарнями. Будуть і медичні школи в складі великих університетів, які не матимуть своїх власних університетських лікарень — для них ми передбачимо можливість використовувати бази існуючих багатопрофільних лікарень, надавши останнім статус «університетських клінік».

Ключовою особливістю і університетських лікарень, і університетських клінік, окрім форм власності, стане об'єднання клінічної кафедри і відділення лікарні в одну структуру, щоб була можливість забезпечити і лікувальний, і навчальний процес, а також позбутись необхідності оформляти працівників на півставки в структурних підрозділах різних юридичних осіб.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024