Як у центрі досконалості на Закарпатті займаються реабілітацією пацієнтів. ВІДЕО

26 Січня 2024, 12:18
Як у центрі досконалості на Закарпатті займаються реабілітацією пацієнтів 982
Як у центрі досконалості на Закарпатті займаються реабілітацією пацієнтів

У Закарпатському обласному центрі нейрохірургії та неврології 20 фахівців з реабілітації займаються з пораненими військовими та цивільними.

Про це «Суспільному» розповіла завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Катерина Зінов’єва. За її словами, цьогоріч медзаклад підписав меморандум про співпрацю з Міністерством охорони здоров'я. Наразі це один із шести закладів досконалості по реабілітації в Україні.

Реабілітацію в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології проходять цивільні та військові після поранень. Ольга — вимушена переселенка з міста Лиман, що на Донеччині. Два роки тому з чоловіком вони приїхали в Ужгород. У Центрі нейрохірургії та неврології жінка лікує спину та ноги. Каже: за місяць щоденних занять із фізичною терапевткою бачить хороший результат.

 

«Усе дуже добре. Кожен день терапевтка щось вигадує мені нове. Я завжди кажу, що не можу, а потім уже все можу й все виходить. Завдяки цим вправам мені стало набагато краще. Я дуже задоволена, що сюди пришла», — розповіла Ольга.

 

Фізична терапевтка Ірина Константинова каже: 

«До нас звертаються пацієнти з різним характером болю, з різним характером ураження. Це і вимушені переселенці, які зазнали травматичних уражень, і місцеві жителі, які мають якісь хронічні болі. Намагаємося допомогти абсолютно всім. Ми використовуємо індивідуальний підхід, щоб максимально допомогти кожному пацієнту, підбираючи ефективні вправи. А далі все коригуємо за станом пацієнта, чи доповнюємо, чи зменшуємо навантаження, в залежності від необхідності».

Після важких травм реабілітацію у центрі нейрохірургії проходять військові. Дмитро отримав мінно-вибухове поранення. Лікарі діставали уламки з головного мозку. Фізичний терапевт Олесь Лебединський каже: на військового чекає ще одна операція з пластики черепа та тривала реабілітація.

«Це викликало у чоловіка лівобічний геміпарез, тобто слабкість. І починали ми з того, що нога була слабка. Він у нас вже понад місяць, й на початку ніяких рухів не робив. Через ліву ногу було важко навіть садити, він не тримав рівновагу. Ми починали з простих завдань, щоб покращити координацію наскільки це можливо. Тобто, підіймали на ноги з підтримкою. Зараз це вже достатньо суттєвий прогрес», — розповів Олесь Лебединський.

Для адаптації пацієнтів до домашнього середовища в Обласному центрі нейрохірургії та неврології є ергокухня. Одним із видів занять є приготування їжі під наглядом фахівців із реабілітації.

«Ергокухня відрізняється тим, що тут є адаптована духова шафа і вона наближена до зросту і пацієнтів, які на кріслах колісних. Завдяки благодійному фонду «Пацієнти України» у нас є спеціальна варильна поверхня, яка підіймається й опускається. Звісно, у домашніх умовах такого нема. Та ми маємо зрозуміти, що і як відбувається, показати пацієнту, що треба зробити: як набрати воду, як закип'ятити, як порізати», — зазначила завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Катерина Зінов’єва.

Загалом у центрі нейрохірургії та неврології працюють 20 різнопрофільних фахівців із реабілітації. За словами Катерини Зінов’євої, цьогоріч медзаклад підписав меморандум про співпрацю з Міністерством охорони здоров'я. Наразі це один із шести закладів досконалості по реабілітації в Україні. На базі центру навчатимуть фахівців із реабілітації.

Коментар
14/09/2024 Субота
14.09.2024
13.09.2024