Лікарі Волинської обласної лікарні у Кропивницькому поділились досвідом лікування бойової травми

25 Січня 2024, 12:51
Лікарі Волинської обласної лікарні у Кропивницькому поділились досвідом лікування бойової травми 776
Лікарі Волинської обласної лікарні у Кропивницькому поділились досвідом лікування бойової травми

Лікарі Волинської обласної клінічної лікарні Микола Пемпко і Вадим Гошій виступили в Кропивницькому з доповіддю на всеукраїнській конференції «Реконструктивна-відновлювальна хірургія наслідків бойової травми».

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав речник Волинської обласної лікарні Андрій Гнатюк. 

Тема стосувалася лікування вогнепальних поранень із дефектами м’яких тканин і кісток. 

Промовці акцентували увагу учасників зібрання на передопераційній підготовці та методах лікування складних поранень різних анатомічних ділянок. Робота з такими пацієнтами тривала й дороговартісна, потребує специфічного обладнання й відповідних спеціалістів. 

Коли Волинська обласна лікарня постала перед викликами війни, керівництво відреагувало своєчасно, створивши належну хірургічну базу, забезпечивши персонал і військових усім необхідним. Це дозволило фахівцям в умовах воєнного тилу напрацювати ефективні методики, спрямовані на швидше і якісне лікування пацієнтів, враховуючи особливості кожного ураження. 

Подібні операції, про які йшлося на конференції, практикують не в багатьох українських клініках, тому волинський досвід може бути цінним для інших медичних закладів. Спеціалісти цього напрямку володіють методиками одночасного закриття дефектів м’яких тканин і шкіри, а також відновленням структури кісток та сухожилків, використовуючи широкий спектр пластичних операцій. 

Мультидисциплінарний підхід у лікуванні пацієнтів із такими проблемами дозволяє покращити функціональний результат та скоротити терміни лікування, відновити функції й у перспективі покращити життя людини.

Серед співавторів доповіді також – Вікторія Савчук, Микола Галей та Андрій Кострубський. Загалом із доповідями на конференції виступили 30 учасників з різних регіонів України.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром