У санаторії «Лісова пісня» на Волині встановлять сонячну станцію та міні-котельні за допомогою чехів

25 Січня 2024, 10:29
У санаторії «Лісова пісня» на Волині встановлять сонячну станцію та міні-котельні за допомогою чехів 1225
У санаторії «Лісова пісня» на Волині встановлять сонячну станцію та міні-котельні за допомогою чехів

У санаторії «Лісова пісня», що в Шацькій громаді на Волині, працюють над проєктом з енергозбереження, який реалізовуватимуть за чеські гроші.

Технічні його аспекти голова Волиньради Григорій Недопад обговорив з керівницею санаторію Русланою Дибель під час відрядження у громади Ковельського району. До робочого візиту також долучилися депутат обласної ради Андрій Бокоч, очільниця Ковельської РВА Ольга Черен та голови Шацької селищної та Любомльської міської громад, повідомляє Волинська обласна рада.

Із представниками чеської компанії, яка розробляє технологічні рішення задля поліпшення довкілля, Григорій Недопад започаткував контакти під час бізнес-форуму у Любліні. 

«Вивчивши умови співпраці, я відразу запропонував партнерам для реалізації проєкту нашу обласну комунальну оздоровницю. Адже санаторій розташований у заповідній зоні Шацького національного парку, і запровадження тут сучасних та альтернативних джерел енергії мали б відчутний вплив на екологію довкілля», – переконаний Григорій Недопад.

Директорка «Лісової пісні» Руслана Дибель підтверджує: поліпшувати таки є що. Значні площі санаторію опалюють твердопаливними котлами, вік яких перевищує 20 років. І кочегарити доводиться на повну, оскільки тепломережа довжиною у кілометр втрачає вироблену енергію. Теплообмінники, які забезпечують підігрів води у літній період, також давно віджили своє.

Адміністрація санаторію уже готує чеським партнерам технічну документацію. Як найвірогідніший варіант енергомодернізації розглядається встановлення тут сонячної станції для забезпечення потреб з підігріву води у літній період та трьох мінікотелень для опалення господарського блоку і лікувальних корпусів взимку. Після схвалення остаточного рішення компанія-розробник зобов’язалася звернутися до чеського уряду про надання фінансової допомоги для реалізації проєкту.

 

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром