Чи безпечно використовувати перекис у вухо для гігієни: роз'яснення лор-лікарки

21 Січня 2024, 10:16
Катерина Харчук 558
Катерина Харчук

Досить багато інформації в гуглі, що безпечно і можна в цілях гігієни та видалення сірчаних корків використовувати перекис водню.

Але чи це так – розповідає у фейсбук-спільноті лікарка-сурдологиня Катерина Харчук. 

Лікарка нагадує урок хімії. Як вона зазначає, що перекис – доволі нестійка хімічна сполука, здатна спонтанно розкладатися на кисень та воду: 2Н2О2 = 2Н2О + O2↑

Перекис водню – це розчин з потужними окислювальною дією і при контакті з сірчаним масами відбувається активне виділення кисню і утворення піни і тут:

  • «бульбашкова» вечірка у вусі подразнює слуховий прохід – робить шок для вивідних протоків сальних та сірчаних залоз і запускає реакцію до ще більшої роботи цих структур

  • а також порушує мікробіом слухового проходу , порушує епідерміс - ефект скрабу (грубого очищення ). Якщо в цей момент почухати слуховий прохід ватною паличкою, то досить часто можна отримати зовнішній отит!

  • якщо сірчані корки були завеликі, то нічого не вийде з вуха (тільки піна -піна і проблеми потім) і буде дуже сильний біль і подальше запалення.

«А коли б тоді доцільно? Інколи може мати місце при дуже щільному сірчаному корку перед промиванням у лікаря на прийомі. Отже, не рекомендовано і цілях гігієни ні дітям, ні дорослим», – каже лікарка. 

Відтак лікарка рекомендує інші методи, які можуть пропонувати для промивання вуха чи гігієни. 

Читайте також: Вакцинація під час вагітності: від яких інфекцій радять щепитися рівненські фахівці

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у фейсбуці та стежте за телеграм-каналом «Район.Медицина», де оперативно оновлюється інформація.

 

Коментар
19/09/2024 Четвер
19.09.2024
18.09.2024