Чи отримують у селах Закарпаття «Доступні ліки»

20 Січня 2024, 10:19
На Закарпатті до реалізації програми «Доступні ліки» у 2023 році долучилися 477 аптек 1250
На Закарпатті до реалізації програми «Доступні ліки» у 2023 році долучилися 477 аптек

На Закарпатті з робочим візитом перебуває голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.

Керівництво області провело спільний брифінг для представників засобів масової інформації та взяло участь у зустрічі з керівниками громад, повідомляє Закарпатська ОВА. 

Тема розмов – реалізація в регіоні державної програми «Доступні ліки», тобто програми реімбурсації лікарських засобів і медвиробів. Вона передбачає повне або часткове відшкодування аптечним закладам вартості препаратів, що були відпущені пацієнту за рецептом.

Як зазначив під час брифінгу перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, до реалізації програми у 2023 році долучилися 477 аптек області.

Читайте такожЧи правда, що всі ліки за електронним рецептом є безоплатними

«Минулого року на Закарпатті виписали 494 тисячі рецептів. Загалом від початку дії програми – понад два мільйони гривень. 85% виписаних рецептів отоварені на 120 мільйонів гривень (від початку реалізації – більше ніж на 360 мільйона гривень)», – зауважив перший заступник керівника краю.

Станом на початок січня 2024 року 464 аптеки вже підтвердили свій намір і надалі брати участь у державній програмі.

Читайте також: Як отримати для рідних отримати «Доступні ліки» в аптеках

Водночас з об’єктивних причин є суттєва різниця між рівнем погашення рецептів у міській та сільській місцевості, де найближча аптека за 7,6 км. Отже, значна кількість жителів сіл вимушена їхати по ліки до більших міст.

Читайте такожАптеки, які функціонують на території медзакладів, мають укласти договори з Нацслужбою здоров'я

Наталія Гусак наголосила, що лише 34% пацієнтів у сільській місцевості нашої області погашають виписані рецепти. Це вищий показник, ніж середньостатистичний по країні, проте він недостатній. Загалом лікувальні заклади області отримали з державного бюджету більш ніж чотири мільярди гривень, щоб пацієнти мали якісну та доступну медичну допомогу.

Попри війну держава продовжує оплачувати послуги та ліки у повному обсязі і без затримок. Тому важливо, щоб пацієнти знали про це й отримували лікування безкоштовно у законтрактованих і відповідно промаркованих лікарнях та аптеках.

Читайте такожЯк отримати «Доступні ліки» у 2024 році: роз'яснення НСЗУ

У разі, якщо вас просять купити медикаменти чи сплатити за хірургічні втручання, діагностику на апараті КТ тощо, ви можете звернутись за телефоном гарячої лінії НСЗУ 16-77.

«Зауважу, що процес контрактування зі Службою на 2024 рік ще триває, а договори укладають керівники закладів та їхні засновники, тобто територіальні громади. Дякуємо керівництву Національної служби здоров’я України за візит та увагу до нашої області. Переконаний, що за результатами зустрічей рівень та якість реалізації державних програм підвищиться», – прокоментував Мирослав Білецький.

Читайте також: Чи будуть доступними «Доступні ліки» для мешканців волинських сіл

Нагадаємо, програма «Доступні ліки» дає можливість абсолютно безкоштовно або за часткову оплату отримати необхідні медикаменти при таких хворобах:

  •  серцево-судинні захворювання,
  • бронхіальна астма,
  • цукровий та нецукровий діабет,
  • розлади психіки та поведінки,
  • епілепсія,
  • хвороба Паркінсона,
  • хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ),
  •  потреба в імуносупресії.

Читайте такожВ Україні понад 1,2 тисячі аптек подали заявки до НСЗУ про реімбурсацію

 Читайте наші найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у телеграм-каналі.

Коментар
27/04/2025 Субота
26.04.2025
25.04.2025
24.04.2025