Скільки платить НСЗУ медзакладам за лікування кожного пацієнта з інсультом

17 Січня 2024, 16:23
Скільки платить НСЗУ медзакладам за лікування кожного пацієнта з інсультом 800
Скільки платить НСЗУ медзакладам за лікування кожного пацієнта з інсультом

Медична допомога при гострому мозковому інсульті входить до пріоритетних послуг і оплачується за одним із найвищих тарифів.

Про те, скільки платять медичним закладам за лікування пацієнтів з інсультом, розповіли у Нацслужбі здоров'я. 

Так, за надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті з застосуванням ендоваскулярних втручань Нацслужба здоров'я платить лікарні за кожного пацієнта 131 472 гривень. 

За надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті із застосуванням тромболітичної терапії медичний заклад отримує 62 565 гривень.

За надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті без застосування ендоваскулярних втручань або тромболітичної терапії від НСЗУ лікарня отримує 15 643 гривень.

Тариф покриває всю необхідну медичну допомогу при інсульті, включно з лабораторними й інструментальними обстеженнями (зокрема КТ і МРТ). Пацієнт не має доплачувати за лікування.

Якщо у медзакладі, який має укладений договір із НСЗУ, у пацієнта вимагали купувати ліки, які є в Національному переліку основних лікарських засобів або оплачувати послуги, які покриває Програма медичних гарантій, подавайте скаргу до НСЗУ. 

Подати звернення до НСЗУ можна через електронну форму на сайті https://cutt.ly/xwKhlbJU або за номером 16-77.

Нагадаємо, діагностика інсульту, надання першої допомоги, лікування та реабілітація в гострому періоді є безоплатними для всіх громадян. 

НСЗУ також оплачує витратні матеріали, ліки із Нацпереліку основних лікарських засобів та харчування в умовах стаціонару. Тобто, пацієнтам з інсультом має бути безоплатно надана вся необхідна перша медична допомога.

Національна служба здоров’я України також оплачує вторинну профілактику інсульту. Це дії для зниження ризику рецидиву в пацієнтів, які вже перенесли інсульт, зокрема лікування супутніх серцево-судинних хвороб та аритмії. Призначені лікарем препарати, які входять у програму «доступні ліки», також можна буде отримати безоплатно або з невеликою доплатою. Вторинна профілактика має проходити на всіх етапах відновлення пацієнта: і в лікарні, і вдома.

Читайте також: На медзаклади Волині у Нацслужбі здоров’я за рік зареєстрували 43 скарги від пацієнтів, – Наталія Гусак

Читайте найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у нашому телеграм-каналі.

Коментар
19/09/2024 Середа
18.09.2024
17.09.2024