На медзаклади Волині у Нацслужбі здоров’я за рік зареєстрували 43 скарги від пацієнтів, – Наталія Гусак

16 Січня 2024, 20:33
Пресконференція голови НСЗУ Наталії Гусак у Луцьку 2330
Пресконференція голови НСЗУ Наталії Гусак у Луцьку

Протягом минулого року Нацслужба здоров’я отримала 43 скарги на лікарні Волині, де пацієнтів змушували платити за операції чи купувати ліки. На такі скарги у НСЗУ реагують та розбираються з кожним окремим випадком, адже якщо медичний заклад законтрактований з НСЗУ на певну послугу, то має надавати її пацієнту повністю безоплатно.

На цьому на пресконференції, яка відбулася 15 січня, наголосила голова НСЗУ Наталія Гусак, повідомляє Район.Медицина.

Найбільше скаржилися пацієнти на Ковельське МТМО – дев’ять скарг, на Ратнівську центральну лікарню – сім скарг, а також Волинську обласну клінічну лікарню, медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади, Маневицьку багатопрофільну лікарню. 

«Дуже часто доводиться навідуватися у лікарні без попередження, і бачу, як пацієнтів змушують купувати ліки за власний кошт. Хоча їхнє лікування у тих закладах, які мають договір з НСЗУ, ми вже заплатили. Ми бачимо в лікарнях ситуації, коли пацієнти не знають своїх прав на безоплатну медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій», – наголосила Наталія Гусак.

Серед прикладів, коли пацієнтам вдалося відстояти свої права на безоплатні послуги – випадок, який стався минулого року на Волині: Ковельське МТМО повернуло пацієнтці кошти, які вона заплатила за лікування інсульту після скарги на гарячу лінію НСЗУ (а це – понад 37 тисяч гривень).

На запитання про те, як формується ціна на пакет послуг, Наталія Гусак відповіла: над цим працює команда фахівців, які формують вартість послуг, вираховуючи калькуляцію витрат надавачів послуг. Стосовно скарг деяких комунальних закладів на занижені тарифи на пакети послуг, то, як зазначила голова НСЗУ, від приватних медичних закладів таких скарг майже надходить, хоча тарифи і для одних, і для других є однаковими. Тобто і за лікування інсультів, і за лікування онкохвороб приватні та комунальні заклади отримують однакові суми.

За словами Наталії Гусак, цьогоріч на закупівлю послуг у медичних закладів Нацслужба здоров’я спрямує 159 мільярдів гривень. Це – найбільша сума, яку виділяли на ПМГ за останні роки.

«На ці кошти ми закупимо усі види медичних послуг, які є – і первинну медичну допомогу, і спеціалізовану, і екстрену, і реабілітацію. Вперше в цьому році будуть з НСЗУ оплачуватися послуги з трансплантації та штучного запліднення. Також розраховуватимуться по новому послуги із реабілітації: оплачуватимуть їх медзакладам відповідно до складності випадків та потреб пацієнтів», – розповіла Наталія Гусак.

Читайте також: У Львові вперше відкрили відділення допоміжних репродуктивних технологій для лікування безпліддя

Як і де можна лікувати безпліддя за державний кошт

Також вона наголосила: якщо пацієнт лікується у стаціонарі, він не повинен купувати за свої кошти ліки. Тим паче, витрачати гроші на купівлю ліків, які не входять до національного переліку та є недоказовими.

Нагадаємо, також ми писали про те, якими можуть бути наслідки для медзакладів через скарги пацієнтів.

Читайте також: Чи будуть доступними «Доступні ліки» для мешканців волинських сіл

Як почати реабілітацію: інструкція для пацієнтів

Читайте наші найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у телеграм-каналі.

 

Коментар
27/04/2025 Неділя
27.04.2025
26.04.2025
25.04.2025