Снайперка зі Львова готується до протезування

15 Січня 2024, 15:45
Анастасія Савка 1259
Анастасія Савка

25-річна львів’янка Анастасія Савка з позивним «Фенікс» пішла у військо з початком повномасштабного вторгнення. Спершу була у територіальній обороні, згодом обрала спеціалізацію й стала снайперкою.

Суспільне поспілкувалося з Анастасією про бойовий досвід, поранення та повернення на службу.

«Ти бачиш ціль. Переважно дистанції не були великі. Ти бачиш ціль і головне розуміти, що ціль не стоїть. Вона біжить, вона рухається. І треба зробити цей момент. Нема такого, що ти думаєш. Я думаю про тих людей, які коло мене. От за кого треба думати. А то, що в прицілі, то там не треба думати. Там треба робити», — розповідає Анастасія.

Дівчина працювала на Запорізькому напрямку. Там й отримала травму 28 листопада 2023 року.

«Ми пережили такий досить сильний обстріл, ми відбили ворожий штурм, шансів там лишитися в нас було багато. Але підірвалася я, коли ми вже відходили. І замінували воронку, це була свіжа воронка. Кожен метр землі там реально був залитий кров’ю. Це не перебільшення, не метафора», — каже снайперка.

Після лікування Анастасія готується ставати на протез. Спершу ходить у спеціальному пристрої із надувними елементами, розповідає її фізична терапевтка Зоряна Сободило.

«В пневматичному протезі вона ще буде ходити приблизно два тижні, 14 днів. Після цього буде консультація протезиста і буде готуватися (до протезування, – ред.)», — каже Зоряна Сободило.

Анастасія ж хоче повернутися на фронт: 

«Я думаю, що я скоро звикну до протеза, і зможу повернутися до своїх».

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024