Кому обов’язково потрібно вакцинуватися проти грипу

15 Січня 2024, 12:45
Кому обов’язково потрібно вакцинуватися проти грипу 3710
Кому обов’язково потрібно вакцинуватися проти грипу

В Україні зростає захворюваність на грип – хвороба, яка вражає верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини і може призвести до таких ускладнень, як пневмонія, тромбоз, запалення спинного та головного мозку + запалення серцевого мʼяза (міокардит).

Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення. Щеплення проти грипу рекомендують робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості, йдеться на сайті Волинського  контролю та профілактики хвороб.

Щеплення проти грипу рекомендовані людям, які входять до групи ризику важкого перебігу та виникнення ускладнень під час хвороби:

  • вагітні,
  • діти до 5 років,
  • люди старші за 60-65 років,
  • люди із хронічними захворюваннями,
  • люди, які живуть з ВІЛ,
  • люди, які мають онкологічні захворювання.

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. На відміну від грипу, COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.

За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024