Внаслідок чого може настати смерть, якщо людина перебрала з алкоголем

14 Січня 2024, 16:36
Внаслідок чого може настати смерть, якщо людина перебрала з алкоголем 772
Внаслідок чого може настати смерть, якщо людина перебрала з алкоголем

Через перевищення дози алкоголю в людини може настати алкогольна інтоксикація, а іноді – й призвести до смерті.

Тож від чого може настати смерть у випадку перевищення дози алкоголю – розповідає у фейсбук-спільноті «Типовий медик» лікар Юрій Черній. 

Лікар перерахував основні причини, не беручи смерть від захворювань, які розвинулися чи ускладнилися внаслідок прийому алкоголю.

Так, серед причин летальності лікар виділив:

1. Де алкоголь, там завжди може статися щось погане. Наприклад, якийсь нещасний випадок чи вбивство у стані алкогольного сп'яніння.

2. Механічна асфіксія від закриття дихальних шляхів блювотними масами. Найчастіше, коли люди перебирають з алкоголем і у них, починається неприборкане блювання, а в стані алкогольного сп'яніння людина просто може захлинутися своїм блювотинням.

3. Крововтрата від розриву вен стравоходу. Сильні блювотні спазми можуть спричинити розриви слизового та м'язового шарів стравоходу і людина помирає від втрати крові. Це називається синдромом Маллорі-Вейсса, досить часто відбувається, якщо печінка уражена цирозом, тому що підвищення тиску в системі печінки призводить до розширення вен стравоходу. Розширені вени розриваються при блювотному спазмі і починається кровотеча.

4. Параліч центру, що відповідає за дихання. Алкоголь пригнічує дію нервової системи + порушує кровообіг. Передозування може призвести до паралічу дихального центру, і людина просто перестає дихати.

5. Панкреонекроз. Некроз підшлункової залози, досить часта причина смерті особливо у людей з алкогольним запоєм. Безпосередня причина смерті – недостатність функції органу та вихід у кров продуктів некрозу та запалення. До подібних причин можна також віднести цироз, кардіоміопатію, ураження судин головного мозку та серця. Але ці причини на відміну вищеописаних розвиваються поступово, а не стрімко.

Читайте також: Всесвітня організація охорони здоров'я закликає збільшити податки на алкоголь та солодкі напої

 

Вживання алкоголю щодень збільшує ймовірність інфаркту та серцевих хвороб

 

Чи можна донорам крові пити алкоголь перед донацією

 

 

 
Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024