У ВООЗ фіксують неймовірно низький рівень вакцинації від COVID та грипу

14 Січня 2024, 09:04
Вакцинація 398
Вакцинація

У ВООЗ заявили, що низький рівень вакцинації проти останніх різновидів COVID-19 та грипу чинить тиск на системи охорони здоров'я.

Про це повідомляє «Reuters», передає «Укрінформ».

У США, кількох європейських та інших країнах за останні тижні з'явилися повідомлення про зростання кількості госпіталізацій, пов'язаних з респіраторними інфекціями. У деяких регіонах спостерігають зростання смертності серед людей похилого віку, але воно значно нижче за пік пандемії COVID.

Тимчасовий директор ВООЗ з питань готовності до епідемій та пандемій Марія Ван Керхове зазначила, що рівень вакцинації проти грипу та COVID у багатьох країнах світу цього сезону «неймовірно низький».

Більшість оновлених вакцин, що використовуються в США та Європейському Союзі, виробляються компаніями Pfizer або Moderna. В Європі нові щеплення від COVID рекомендовані лише для груп високого ризику, таких як люди похилого віку та особи з ослабленим імунітетом.

За даними ВООЗ, рівень захворюваності на COVID також зростає в південній півкулі влітку, тому що це не сезонний вірус. Вакцини, як і раніше, дуже ефективно запобігають серйозним захворюванням, навіть якщо вони не блокують інфекцію, зазначають експерти.

За оцінками, цьогорічні щеплення від грипу, зроблені низкою виробників, знизили ризик госпіталізації на 52%.

У Європі грип циркулює з більшою швидкістю, ніж COVID, повідомляє Європейський центр з профілактики та контролю захворювань.

Минулого місяця у світі було зареєстровано 850 000 нових випадків захворювання на COVID і 118 000 нових госпіталізацій, що на 52% і 23% більше, ніж у листопаді.

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я закликали українців подбати про себе і своїх рідних та зробити щеплення проти грипу та COVID-19.

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024