Підліток з Волині, яких має хворобу СМА та якого однокласники підняли на гору, готується до операції на хребті

10 Січня 2024, 09:11
Павло Липовський 678
Павло Липовський

Павло Липовський з Волині, хворий на спінально-м'язову атрофію, готується до операції на хребті: отримує дороговартісну медикаментозну терапію та посилено займається фізичною реабілітацією.

Як повідомили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, на спеціалізоване лікування у цей центр 16-річний хлопець потрапив вперше. Але уже зараз відзначає прогрес та значне покращення свого фізичного стану.

Спінально-м'язову атрофію (СМА) у Павла діагностували у чотири роки. А рік тому підліток втратив можливість пересуватись самостійно. Проте візок не заважає десятикласнику спілкуватись із друзями та бути активним у повсякденному житті. 

Нещодавно звістка про хлопця облетіла усі провідні ЗМІ України. Тоді медіа поширили інформацію, як однокласники здійснили його мрію про гірську вершину: друзі на руках винесли Павла на гору Шпиці, висотою 1 863 метри. Мама й досі зі сльозами радості згадує ту щемливу історію.

 Із соцмереж родина дізналась про Західноукраїнський Центр і доступне в ньому лікування СМА визнаними у світі ліками.

«Павло потрапив до нас в ослабленому стані. Без спеціального лікування хвороба прогресувала, наростала слабкість та атрофія м'язів. У нашому Центрі пацієнт почав отримувати накопичувальну дозу дороговартісного препарату «Spinraza», переданого нам доброчинцями. Ми підібрали для нього лікувальне харчування. Також за спеціальною програмою з ним займаються фізичні терапевти Клініки комплексної медичної реабілітації», – розповіла Марта Шеремет, педіатриня лікарні.

Фахівчиня відзначила, що запропонована терапія дає хороші результати: хлопець зміцнів, набрав вагу, посилилась м'язова активність. 

Усе це дає підстави сподіватись, що у майбутньому хлопець без ускладнень витримає оперативне лікування сколіозу.

Також медики зазначають: де і коли проводитимуть оперативне втручання наразі не визначено. Усе залежить від стану здоров'я пацієнта.

Читайте наші найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у телеграм-каналі.

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024