На Волині за перший тиждень року на грип та ГРВІ захворіли майже 5,6 тисячі людей

У Волинській області протягом першого тижня 2024 року (з 1 по 7 січня) зареєстрували 5596 випадків ГРВІ, з них – 89 випадків COVID-19.
У порівнянні з минулим тижнем захворюваність на ГРВІ знизилась на 10%. Серед всіх, хто захворів, 60% становлять діти до 17 років. Госпіталізували до медзакладів 181 людину, зокрема 17 – із COVID- 19. Із загальної кількості госпіталізованих понад 40% – діти, повідомляють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Інтенсивний показник захворюваності за даний період перебуває на базовому рівні інтенсивності епідемічного процесу.
З 2 жовтня 2023 року по 7 січня 2024 року на ГРВІ в області перехворіло понад 77 тисяч волинян, що на 25% більше аналогічного періоду сезону 2022-2023 років.
Читайте також: Пункти щеплень проти COVID-19 в медзакладах: як дізнатись про наявність вакцин та графік роботи
Всього з початку епідсезону на Волині вакцинували понад 2100 людей, із них 60% – із групи ризику (персонал медичних закладів, діти віком від шести місяців до п'яти років, люди з хронічними захворюваннями та віком понад 65 років).
Читайте також: У січні не пізно вакцинуватися від грипу, – МОЗ
За результатами моніторингових досліджень циркуляції збудників вірусологічною лабораторією обласного центру контролю та профілактики хвороб встановлено, що в області, як і в Україні, циркулюють віруси грипу А, В та віруси парагрипу, аденовіруси, риновіруси, RS-вірус та штами СOVID-19 – «Омікрон» (зокрема, «Еріс» та «Пірола»).
Читайте також: Кому і в яких випадках рекомендують носити медичну маску в епідсезон ГРВІ, грипу та COVID-19
На Рівненщині через негоду і сильний мороз дві людини померли від переохолодження