У Ковельському районі в кожній п'ятій пробі води виявили перевищення нітратів
У Ковелі на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій говорили про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою.
У ньому взяла участь керівник Ковельського районного відділу Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Вікторія Дишко, повідомляють на сайті установи.
Вікторія Дишко наголосила на важливості забезпечення мешканців району якісною і безпечною питною водою із централізованих та нецентралізованих (колодязів, каптажів, прибудинкових свердловин тощо) джерел водопостачання. Це дозволяє запобігти виникненню багатьох інфекційних захворювань та отруєнь населення.
Як зазначається, торік у Ковельському районі з джерел централізованого водопостачання лабораторно дослідили за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками майже тисячу проб питної води. З джерел нецентралізованого водопостачання – понад 800 проб. В тому числі провели 126 досліджень колодязної води на вміст нітратів у селах Поворської, Ковельської, Колодяжненської, Турійської, Дубечненської, Старовижівської, Смідинської, Головненської, Любомльської та Вишнівської громад.
Перевищення норми виявили майже у кожному п’ятому випадку, що є високим ризиком виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії серед мешканців, в основному, серед дітей до трьох років, а особливо – немовлят до року, котрі перебувають на штучному вигодовуванні. Причиною цього захворювання є токсична дія нітратів.
Влітку минулого року в Горохівській громаді тримісячний малюк отруївся дитячою сумішшю, приготованою на колодязній воді з перевищеним вмістом нітратів. Тому фахівці центру і його структурних підрозділів постійно досліджують воду з джерел нецентралізованого водопостачання.
Торік випадків інфекційних захворювань, пов’язаних із водним шляхом передачі, в Ковельському районі не зареєстровано.
Головам територіальних громад надані рекомендації щодо забезпечення населення якісною і безпечною питною водою.
Читайте також: Як розпізнати отруєння організму нітратами, що містяться у воді: поради Центру громадського здоров'я