У МОЗ розповіли, скільки українців отримали меддопомогу за кордоном у 2023 році

29 Грудня 2023, 09:22
Медична евакуація 511
Медична евакуація

Протягом 2023 року до закордонних медичних закладів охорони здоров’я евакуювали на лікування 1815 українських пацієнтів.

Евакуаційний літак, яким транспортують постраждалих українців, здійснював рейси щотижня з польського міста Жешув, повідомляють у МОЗ

Загалом цьогоріч українських пацієнтів прийняли на лікування у 30 країнах світу. Серед них не лише країни Європи, але й США, Мексика та навіть Японія. Водночас лідерами за кількістю проведених евакуацій у 2023 році є: 

  • Німеччина – 423 пацієнти,
  • Норвегія – 207 пацієнтів,
  • Польща – 178 пацієнтів.

Переважна більшість осіб, які скористалися програмою медичної евакуації цьогоріч, це пацієнти, які потребували високоспеціалізованого лікування, люди, у яких був запит на отримання реабілітації, та у виключних випадках – пацієнти, які поїхали для отримання протезування.

Серед учасників програми медичної евакуації була й 7-річна гімнастка із Чорноморська Олександра Паскаль. Вона втратила ногу внаслідок ворожого обстрілу Одещини. Дівчинку транспортували до Австрії на протезування. Після тривалої реабілітації Олександра повернулась додому й продовжує займатися художньою гімнастикою, мріє виграти Олімпійське золото. 

Ще один приклад медичної евакуації та лікування за кордоном – це історія Віталія Мізіна, лейтенанта ЗСУ. Він був в епіцентрі ракетного удару росіянами по казармі військового-навчального центру «Десна». Чоловік дивом залишився живим, однак через опіки та важкі поранення лікарям довелося ампутувати йому праву руку і ногу. Наразі Віталій проходить лікування та реабілітацію у Фінляндії, і крок за кроком проходить шлях відновлення. 

Медична евакуація двох друзів – військових льотчиків Олексія Чижа та Івана Пепеляшка – ще один приклад учасників програми медичної евакуації. Окупанти збили літак військових, під час катапультування вони отримали важкі травми. В обох були багатоуламкові переломи великогомілкових кісток. Пережили полон. Після повернення були евакуйовані на лікування до Німеччини та Норвегії. Зараз захисники повернулись додому та завершують свою реабілітацію в Україні. 

У МОЗ нагадують, загалом за понад півтора року дії механізму медичної евакуації (MedEvac) було евакуйовано понад 4100 пацієнтів. 

Якщо ви чи ваші рідні потребують лікування за кордоном – ось три способи, як це можна зробити: 

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • шляхом подання на евакуацію за кордон через Командування Медичних сил Збройних сил України (для військовослужбовців). Більше інформації можна отримати за посиланням

Нагадаємо, медична евакуація українських пацієнтів на лікування за кордон є безоплатною. 

Медична евакуація
Медична евакуація

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024