ПРООН розробила рекомендації з енергоефективності для лікарень на Волині й Одещини

16 Грудня 2023, 16:48
ПРООН розробила рекомендації з енергоефективності для лікарень на Волині й Одещини 730
ПРООН розробила рекомендації з енергоефективності для лікарень на Волині й Одещини

Експерти Програми розвитку ООН (ПРООН, UNDP) провели енергоаудит 26 українських лікарень і розробили для них рекомендації з енергоефективності.

Про це повідомляє Міністерство енергетики.

Зазначається, що енергоаудит у 26 лікарнях Київської, Одеської, Житомирської та Волинської областей проводився для подальшого встановлення сонячних панелей. Партія обладнання надійде від італійської компанії ENEL у межах ініціативи Європейської комісії для забезпечення стабільним електропостачанням українських медичних закладів.

«У межах проведених експертами UNDP досліджень, серед яких збір даних про споживання електроенергії та комплексні обстеження будівель, було розроблено рекомендації з енергоефективності. Запропоновані рішення покликані забезпечити 26 лікарень та їх понад 46 000 пацієнтів щорічно стабільним та автономним постачанням енергії. За попередніми оцінками, надані партнерами сонячні енергетичні системи можуть потенційно зменшити загальне споживання електроенергії для 26 об’єктів на 25%», – йдеться у повідомленні.

Очікується, що до України надійдуть 5700 одиниць відповідного обладнання.

Читайте також: 

Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що встановлення сонячних панелей на об’єктах цивільної інфраструктури дозволить забезпечити автономне і стабільне енергопостачання споживачів навіть в умовах ворожих атак на об’єкти української енергосистеми.

Як повідомлялося, Програма розвитку ООН уже залучила на відбудову України 360 мільйонів доларів грантів і близько 840 мільйонів доларів кредитів.

Нагадаємо також, що Волиньрада схвалила чотиристоронню угоду про термомодернізацію медзакладів за європозику.

Так, на Волині десять будівель чотирьох медичних закладів термомодернізують за 13,4 мільйона євро. Чотиристоронню угоду про це одноголосно схвалили на сесії Волинської обласної ради. 

Угода між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Волинською обласною радою та комунальним підприємством «Інформаційно-аналітичний центр «Волиньенергософт» як кінцевим бенефіціаром передбачає передачу області коштів позики для реалізації субпроєкту «Термореновація будівель медичних закладів Волині» у рамках Фінансового договору між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром