На реабілітацію та протезування до закордонних клінік за тиждень відправили 32 українці

10 Грудня 2023, 12:14
На реабілітацію та протезування до закордонних клінік за тиждень відправили 32 українці 386
На реабілітацію та протезування до закордонних клінік за тиждень відправили 32 українці

Від початку війни у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік вже понад 4100 українців.

Так, цього тижня евакуювали 25 пацієнтів до Франції, Німеччини, Нідерландів та Швеції. У групі евакуйованих – пацієнти з травмуваннями, та онкопацієнти з Києва, Черкас, Рівного, Вінниці, Львова та Харкова, повідомляє МОЗ.

Ще сім пацієнтів евакуйовано цього тижня на лікування та реабілітацію до США та Польщі за допомоги благодійних фондів. 

У МОЗ нагадують, що евакуюють дорослих та дітей із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. 

Спочатку міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряними госпіталями чи спеціальним авіатранспортом транспортують українців у країни Європи для спеціалізованого лікування. 

Звертаємо вашу увагу, що для громадян України існує кілька варіантів маршрутів, за якими вони можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців – шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: на сайті
  • Також нагадуємо, що евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон – абсолютно безоплатні для пацієнтів. Всі видатки за дороге лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.

Детально ознайомитися з особливостями та актуальними питаннями медичної евакуації для громадян України можна за посиланням.

 

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024