В Україні на проведення трансплантацій додатково виділили 212 мільйонів гривень

10 Грудня 2023, 11:17
В Україні на проведення трансплантацій додатково виділили 212 мільйонів гривень 359
В Україні на проведення трансплантацій додатково виділили 212 мільйонів гривень

Результати пілотного проєкту МОЗ із трансплантації перевершили очікування та планові показники, які брались до уваги під час формування бюджету на 2023 рік, відтак Уряд ухвалив рішення про додаткову підтримку системи.

Щоб оплатити всі трансплантації, проведені цьогоріч, та врятувати якомога більшу кількість реципієнтів, які потребують пересадки, надлишок грошей з програми «Лікування громадян за кордоном», перерозподілено на функціонування системи трансплантації, повідомляє Мінохорони здоров'я.

Слід наголосити, що таке рішення не матиме негативного впливу на пацієнтів, які потребують медичної допомоги за межами України. Програма продовжить працювати в сталому режимі зі збереженням темпів та ефективності. Адже на функціонування трансплантаційної сфери перерозподілять виключно ті кошти, які вдалося зекономити. 

«Всі операції з трансплантації є безоплатними для пацієнтів, вони фінансуються державою: від півтора мільйона гривень за пересадку нирки до двох мільйонів – за пересадку серця, — зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. — Галузь отримує додаткові  212 мільйонів гривень для розвитку. Отже, ще більше українців отримають шанс на повноцінне життя».

Водночас завдяки додатковій фінансовій допомозі від держави, галузь трансплантації анатомічних матеріалів зможе зберегти темпи росту та наблизиться до покриття потреби в наданні відповідних послуг. 

Наразі, за даними Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, на життєдайну операцію очікують 2 794 реципієнти. За 12 місяців 2023 року проведено 507 трансплантацій. Для порівняння, у 2022 здійснено 384 пересадки анатомічних матеріалів.  

Довідка: 

Всі операції з трансплантації — безоплатні для пацієнтів та фінансуються МОЗ в рамках пілотного проєкту. Втім, із січня 2024 пересадка органів оплачуватиметься Національною службою здоров’я в рамках Програми медичних гарантій.

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024