У Миколаївській та Херсонській областях відновили частину медзакладів, які пошкодила Росія

09 Грудня 2023, 09:12
У Миколаївській та Херсонській областях відновили частину медзакладів, які пошкодила Росія 1088
У Миколаївській та Херсонській областях відновили частину медзакладів, які пошкодила Росія

За понад півтора року повномасштабної війни росіяни цілеспрямовано та системно руйнують українські лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади, а також тероризують мирне населення.

Ворог атакує та бомбардує українську медичну інфраструктуру, створюючи додаткове навантаження на систему охорони здоров’я, повідомляє МОЗ. 

Попри це в Україні тривають роботи з відновлення медичних закладів, аби потрібна медична допомога була доступна кожному пацієнту. Зокрема, за понад 22 місяці війни у різних областях України відновили повністю та частково 847 об’єктів медзакладів: 441 об’єкт відновили повністю та ще 406 – частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Чернігівській та Херсонській областях. 

У МОЗ зазначають, що на сьогодні одним із пріоритетів для держави лишається забезпечення українців якісними, доступними та необхідними медичними послугами. Саме тому МОЗ України разом із партнерами продовжуватиме працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоб лікарі могли повноцінно працювати та надавати потрібні медичні послуги пацієнтам. 

Також зазначається, що від початку повномасштабної війни ворог пошкодив 1474 об’єкти медзакладів та ще 195 об’єктів зруйнував повністю (відновленню не підлягають). Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей. 

Ворог також пошкодив 103 автівки екстреної медичної допомоги, ще 253 автомобілі – знищила. 125 автівок «екстренки» було захоплено окупантами. 

Читайте також: В Україні збудують найбільший центр реабілітації для військових

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024