Президент в одному з київських госпіталів відвідав військовослужбовців, які проходять лікування після поранень

08 Грудня 2023, 16:15
Президент в одному з київських госпіталів відвідав військовослужбовців, які проходять лікування після поранень 469
Президент в одному з київських госпіталів відвідав військовослужбовців, які проходять лікування після поранень

У День Збройних Сил України Президент Володимир Зеленський в одному з госпіталів столиці відвідав військовослужбовців, які проходять лікування після поранень.

Глава держави подякував військовим за захист України, повідомляють у Командуванні медичних Сил ЗСУ. 

Володимир Зеленський також вручив воїнам високі державні нагороди.

Зокрема, молодшому сержанту Валерію Кучеренку надано звання Героя України. Президент вручив йому орден «Золота Зірка». У жовтні 2023 року молодший сержант очолював штурмову групу для захоплення ворожої позиції на Луганщині. Під щільним вогнем противника Валерій Кучеренко ручними гранатами знищив ворожу вогневу точку й першим увійшов на позицію, де з автомата знешкодив п’ятьох окупантів.

Проте внаслідок вибуху ворожої гранати сам зазнав важких осколкових поранень усіх кінцівок. Його евакуювали з поля бою. Через поранення Валерій втратив руки. Нині захисник готується до встановлення біонічних протезів.

Президент вручив також ордени «За мужність» ІІ та ІІІ ступенів вісьмом бійцям.

Під час спілкування із захисниками Глава держави цікавився їхнім бойовим шляхом, самопочуттям, потребами та умовами лікування.

Крім того, Президент ознайомився з роботою клініки урології, де йому розповіли про операційні можливості, які клініка отримала завдяки новому контактному багатофункціональному лазерному літотриптору. У центрі детоксикації Главі держави показали зал гемодіалізу.

Володимир Зеленський поспілкувався з медичним персоналом закладу та командувачем Медичних сил ЗСУ генерал-майором медичної служби Анатолієм Казмірчуком.

Він подякував лікарям за збережені життя військових і допомогу захисникам у відновленні.

Президент вручив медикам ордени княгині Ольги ІІІ ступеня та ордени Данила Галицького:

«Хочу подякувати вам від тисяч людей, чиї життя ви зберегли своєю роботою. Я розмовляв сьогодні з хлопцями. Хтось усміхається, хтось хоче знову повернутися на фронт. Та найголовніше, що ви повернули їх до життя. Дякую», – сказав Володимир Зеленський.

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024