Всесвітня організація охорони здоров'я закликає збільшити податки на алкоголь та солодкі напої

07 Грудня 2023, 13:48
Всесвітня організація охорони здоров'я закликає збільшити податки на алкоголь та солодкі напої 410
Всесвітня організація охорони здоров'я закликає збільшити податки на алкоголь та солодкі напої

Всесвітня організація охорони здоровʼя закликала уряди усіх країн світу підвищити податки на алкоголь і солодкі напої, аби скоротити смертність через вживання алкоголю та нездорове харчування.

Про це йдеться у заяві організації.

Висновки підкреслюють, що більшість країн не використовують податки для стимулювання більш здорової поведінки. Щоб допомогти підтримати країни, ВООЗ також випускає технічний посібник щодо податкової політики та адміністрування алкоголю.

Щороку в усьому світі 2,6 мільйона людей помирають від вживання алкоголю, а понад вісім мільйонів — через нездорову дієту. Запровадження податку на алкоголь і пільгових знижок зменшить цю кількість смертей.

Половина всіх країн, які оподатковують ССБ, також оподатковують воду, що не рекомендовано ВООЗ. Не зважаючи на те, що 108 країн оподатковують певний вид підсолоджених напоїв, у всьому світі в середньому акцизний податок, податок, призначений для певного споживчого продукту, становить лише 6,6% ціни газованої води.

Щонайменше 148 країн застосовували акцизний податок на алкогольні напої на національному рівні. Проте вино звільнене від акцизного податку щонайменше у 22 країнах, більшість із яких у Європейському регіоні. У середньому по всьому світу частка акцизу в ціні найбільш продаваної марки пива становить 17,2%. Для найпродаванішої марки алкогольних напоїв, що продається, він становить 26,5%.

Дослідження 2017 року показує, що податки, які підвищують ціни на алкоголь на 50%, допомогли б запобігти понад 21 мільйону смертей протягом 50 років і створити майже 17 трильйонів доларів США додаткових доходів. Це еквівалентно загальним державним доходам восьми найбільших економік світу за один рік.

Такі країни, як Литва, які підвищили податок на алкоголь у 2017 році, щоб зменшити споживання, зменшили смертність від хвороб, пов’язаних з алкоголем. Литва збільшила надходження від податку на алкоголь з 234 мільйонів євро в 2016 році до 323 мільйонів євро в 2018 році, а смертність від алкоголю впала з 23,4 на 100 тисяч осіб у 2016 році до 18,1 на 100 тисяч осіб у 2018 році.

Дослідження показують, що оподаткування алкоголю та алкогольних напоїв допомагає зменшити споживання цих продуктів і дає компаніям привід виробляти здоровіші продукти. У той же час податок на ці продукти допомагає запобігти травмам і неінфекційним захворюванням, таким як рак, діабет і хвороби серця.

ВООЗ рекомендує застосувати акцизний податок до всіх безалкогольних напоїв та алкогольних напоїв.

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024