«Інвалідність – це не вирок», – лікарка медичного об'єднання Луцька Майя Олійник

05 Грудня 2023, 10:07
У Медичному об'єднанні Луцької міської територіальної громади проводять реабілітацію пацієнтів після інсультів та травм 467
У Медичному об'єднанні Луцької міської територіальної громади проводять реабілітацію пацієнтів після інсультів та травм

У Медичному об'єднанні Луцької міської територіальної громади проводять реабілітацію пацієнтів після інсультів та травм, допомагаючи людям з інвалідністю пристосуватися до життя.

Про це розповідають на сторінці медзакладу у фейсбуці

Знову ворушити пальцями, повертатись, сидіти, ходити і повноцінно жити. Такі речі здаються нереальними більшості з тих, хто переніс інсульт, важку травму чи пошкодження центральної нервової системи. Пацієнти впадають у відчай і перебувають у пригніченому стані. Насправді ситуація не така безнадійна і в кожного є шанс на одужання, – стверджує лікарка-невропатологиня та лікарка фізичної і реабілітаційної медицини Медичного обʼєднання Майя Олійник.

«Запамʼятала цього пацієнта. 38-річний молодий чоловік переніс важкий геморагічний інсульт, і, здавалося, що шансів самостійно пересуватися не було, але наполеглива праця реабілітологів і пацієнта, його віра і бажання, зробили диво: він відновився майже повністю. Залишився дефект у вигляді легкого геміпарезу. Чоловік самостійно займається буденною роботою», – розповідає лікарка.

Пацієнти реабілітаційного відділення досить часто перебувають у пригніченому стані, зневірені у собі та потребують не лише фізичної підтримки, але й психологічно-емоційної. Тому працівники відділення віддають свої емоції, сили, настрій та підтримку цим людям, щоб вони відчували, що потрібні суспільству.

Велику роботу потрібно проводити й з родичами пацієнтів, адже, для них це теж випробування. І команда лікарів допомагає їм зрозуміти, як правильно створити нормальні умови проживання для своєї рідної людини, як з ними займатися вдома.

У медзакладі зазначають, що лікарі дають поштовх для відновлення, а вже родичі мають контролювати цей процес у домашніх умовах. Пацієнти навчаються заново ходити, говорити, їсти, голитись, доглядати за собою. Лікарі підбирають їм протези, засоби пересування, вчать, як правильно опанувати інвалідні візки та ін.

У команді Медичного об'єднання працюють лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопед, психолог, психіатр, медичні сестри та молодший медичний персонал.

Курс реабілітаційного стаціонарного лікування – від 14 до 21 дня. Заняття кожного спеціаліста триває годину, тому пацієнт протягом дня займається чотири години. У тому числі, на таких тренажерах, як Мотомед для пасивної та активної роботи рук та ніг, велотренажери, модуль для активної реабілітації, поручні для відновлення навичок ходи, вертикалізатор, балансувальна подушка BOSU та ін.

Також лікар допомагає корегувати ліки, які пацієнт повинен приймати для профілактики свого захворювання та вирішує питання у доцільності обстежень в залежності від стану пацієнта.

Міжнародний день людей з інвалідністю, який відзначали 3 грудня, покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті, зазначають у медзакладі.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

«Наша мультидисциплінарна реабілітаційна команда стоїть на варті допомоги людям з інвалідністю, допомагаючи їм не впасти духом на цьому нелегкому шляху та активно відновитись. Тому, інвалідність – це не вирок. Це тільки привід замислитись над життям, переосмислити його цінності і навчитись жити по-новому – із сенсом для себе і користю для суспільства», – впевнена Майя Олійник.

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024