У Ковельському МТМО розповіли, що таке скарлатина та куди звертатися з підозрою на інфекцію

04 Грудня 2023, 10:43
Скарлатина 501
Скарлатина

В осінньо-зимовий період активізується таке захворювання як скарлатина. Це гостра бактеріальна інфекція, яку викликає бета-гемолітичний стрептокок групи А (Streptococcus pyogenes). 

У Ковельському МТМО розповіли про основні симптоми хвороби та куди звертатися, якщо виявили перші прояви хвороби.

Як зазначають медики, захворіти можна, якщо контактувати з хворим на скарлатину та ангіну (адже збудник той самий) або бактеріоносієм. Бактерія передається під час розмови, кашлю, чханні. Переважно хворіють діти від 1 до 9 років(до 15 років). Інкубаційний період (від моменту зараження до появи симптомів) – частіше 2-7 днів (може бути від 1 до 12).

Аби вберегтися від скарлатини, варто знати її симптоми:

  •  раптовий початок: підвищення температури тіла від 37º до 39º;
  •  виражений біль в горлі, наліт на мигдаликах (не завжди);
  •  «особливий язик»: спочатку білий, густо обкладений нашаруваннями, а на 3-4 день очищається і стає яскраво рожевий зі збільшеними сосочками;
  •  висип по тілу: дрібний точковий на рожевому фоні;
  •  лущення шкіри в місцях, де був висип на 6-8 день (триває до 2-3 тижнів).

При появі цих симптомів зверніться в телефонному режимі до сімейного лікаря чи педіатра, з яким підписано декларацію (чи в амбулаторію ЗПСМ). Або на «хворий прийом» (без направлення та без попереднього запису) в каб. №5 дитячої поліклініки (вул. Вітовського, 22). 

З понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20:00. 

У суботу з 8.00 до 15:00. 

Дорослий повідомляє в реєстратурі про потребу консультації і черговий лікар або сімейний оглядає дитину, яка знаходиться в кабінеті №5.

Хворого варто ізолювати, зазначають ковельські медики.  Обов’язково варто дотримуватися особистої гігієни, регулярно мити руки з милом. Використовувати окремий посуд та рушники. Під час спілкування дотримуватись дистанції понад 1,5 м та використовувати маску.

«Скарлатина – бактеріальна інфекція, яка обов'язково лікується за призначенням лікаря. При несвоєчасному, неправильно підібраному лікуванні можуть виникати ускладнення: ураження серця, нирок, суглобів. Тому консультація та огляд лікаря є обов'язковим. Будьте уважними до власного здоров’я та бережіть своїх дітей», – наголошують у Ковельському МТМО. 

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024