На Сарненщині зростає кількість випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та активного туберкульозу

01 Грудня 2023, 18:19
На Сарненщині зростає кількість випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та активного туберкульозу 702
На Сарненщині зростає кількість випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та активного туберкульозу

Лише за останні пів року на Сарненщині виявили 30 позитивних результатів досліджень на ВІЛ-інфекції та 112 випадків активного туберкульозу.

Про це говорили на координаційній нараді, яка відбулася 1 грудня, під керівництвом заступниці голови Сарненської районної державної адміністрації Любов Мацигон, йдеться на сторінці Сарненської райдержадміністрації у фейсбуці

Участь у засіданні взяли головний державний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов, а також члени районної координаційної ради.
 
«Питання зменшення ризиків та недопущення поширення ВІЛ-інфекції/СНІД, туберкульозу завжди залишається важливим. Об'єднання зусиль місцевих закладів охорони здоров'я, органів влади та громадськості – ключ до формування потужної відповіді на ці виклики», – зазначила Любов Мацигон.

Лікарка–інфекціоністка поліклініки КНП « Сарненська ЦРЛ» Зоряна Кіранчук повідомила, що відповідно до проведеного аналізу в розрізі громад за 2023 рік провели 7837 досліджень на ВІЛ-інфекції, 30 з яких мали позитивний результат.

Також у районі в порівнянні з 2022 роком відзначається зріст захворюваності населення на туберкульоз. Кількість хворих за останні дев'ять місяців становить 85 осіб. За аналогічний період 2022 року підтвердили 47 випадків.

Не менш важливим питанням було налагодження співпраці з закладами охорони здоров’я та закладами освіти, щоб досягти спільного результату з питань вакцинації в районі. Оскільки значний відсоток невакцинованого населення – це дитяче населення.

На завершення наради відповідні фахівці отримали завдання з посилення проведення заходів, спрямованих на своєчасне виявлення випадків туберкульозу та ВІЛ-інфекції серед осіб з ризиковими факторами, а також у внутрішньо переміщених осіб в Сарненському районі. 

Читайте також: В Україні зареєстрували 158,8 тисячі випадків ВІЛ-інфекції, з них 9 769 – у 2023 році

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024