На Миколаївщині відновлюють онкоцентр, пошкоджений росіянами у перші місяці війни

01 Грудня 2023, 14:28
На Миколаївщині відновлюють онкоцентр, пошкоджений росіянами у перші місяці війни 475
На Миколаївщині відновлюють онкоцентр, пошкоджений росіянами у перші місяці війни

На Миколаївщині триває відновлення Миколаївського обласного центру онкології, який було пошкоджено росіянами ще у перші місяці повномасштабної війни.

Миколаївська область та місто Миколаїв були одним із регіонів, які від початку війни перебували під безперервними артобстрілами та авіабомбардуваннями, внаслідок чого тут пошкоджено або зруйноване вщент багато обʼєктів інфраструктури, в тому числі й медичної. Крім того, ворог знищував не лише об’єкти інфраструктури, а й вбивав мирних жителів, повідомляє МОЗ. 

З березня по травень минулого року у результаті влучення ворожих снарядів на територію онкоцентру вибуховою хвилею вибило вікна, двері центру променевої діагностики й терапії та осколками пошкоджено покрівлю, господарчі будівлі, котельня, газопровід.

Завдяки спільним зусиллям Миколаївської ОВА, БО «Лікарі без кордонів» та іншим організаціям та партнерам в онкоцентрі вдалося частково замінити вікна та здійснити поточний ремонт. Власними зусиллями спільно з газопостачальною компанією відновили газопровід.

Робота з відновлення розпочалася у червні 2022 року й згідно з планами має завершитися до кінця 2023 року. 

У МОЗ зазначають, що Миколаївський обласний центр онкології обслуговує мешканців міста Миколаєва та Миколаївської області, а також деокупованих територій Херсонщини. У медзакладі надають високоспеціалізовану медичну допомогу, зокрема хірургічну, терапевтичну, хімієтерапевтичну, радіологічну, паліативну тощо. 

Онкоцентр працює цілодобово і безперервно обслуговує населення регіону навіть в умовах війни. У середньому за рік лікарями стаціонару надається медична допомога більш ніж 60 тисячам пацієнтів. 

Нагадаємо, від початку повномасштабної війни на Миколаївщині відновили 71 об’єкт медзакладів, ще 60 об’єктів відновлені частково. Загалом в Україні від початку повномасштабної війни пошкоджено 1 474 об’єкти медзакладів та 194 – зруйновані вщент. 440 об’єктів медзакладів вдалося відновити повністю та ще 407 – відновлені частково. 

Читайте також: Жителі Миколаївщини можуть отримати безоплатні послуги з реабілітації на новітньому обладнанні

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024