У громаді Луцького району впроваджують програму «Універсально прогресивна модель домашніх візитів»

29 Листопада 2023, 16:17
У громаді Луцького району впроваджують програму «Універсально прогресивна модель домашніх візитів» 673
У громаді Луцького району впроваджують програму «Універсально прогресивна модель домашніх візитів»

У Підгайцівській громаді на базі Піддубцівської амбулаторії впроваджують програму «Універсально прогресивна модель домашніх візитів».

Пілотний проєкт Міністерство охорони здоров'я України спільно з UNICEF Ukraine має на меті створити нове бачення патронажів - персональних візитів медпрацівників у родини, повідомляють у Підгайцівській сільській раді. 

Тож, сімейна лікарка Піддубцівської амбулаторії Ірина Тимчук та патронажна медсестра Марія Якімчук пройшли необхідні заняття та тренінги у профільних спеціалістів дитячого фонду UNICEF Ukraine, щоб здійснювати домашні відвідування до вагітних та родин з дітьми від народження до трьох років.

З метою впровадження пілотного проєкту, медиків забезпечили спеціальними патронатними сумками від іноземних партнерів, які містять: тонометр, отоскоп, ваги, планшет та все необхідне медичне приладдя.

«Домашні візити» передбачають зустрічі з родиною в її власному середовищі, що дає фахівцеві унікальну можливість розуміння потреб і прийняття правильних рішень у консультуванні, навчанні, попередженні факторів ризику.

«На тлі загального зниження народжуваності в Україні у зв'язку з труднощами, з якими стикнулись батьки під час війни, коли багато матерів лишилися з маленькими дітками сам на сам, медики, впроваджуючи універсально-прогресивну модель допоможуть їм зрозуміти, що вони не самі», –каже директорка Підгайцівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Гунько. 

Патронажні послуги медичної сестри під наглядом кваліфікованого лікаря надаватимуть інформаційну підтримку, а у співпраці з дитячим фондом ЮНІСЕФ зможуть також забезпечити елементарними засобами гігієни та найнеобхіднішим.

Основна мета проєкту показати, що медик – це член сім'ї, на якого ви можете розраховувати.

Особливо ця програма стосується діток від народження до 3-річного віку.

Важливо також попередити затримки у розвитку мовлення, травматизм серед дитячого населення, фактори ризику, труднощі у догляді і вихованні малих дітей.

Сім'я з лікарем та патронажною медсестрою самі визначатимуть кількість необхідних візитів у родину.

Проєктом передбачено також відвідування мам з 34 тижня вагітності, підготовка до пологів, та післяпологовій супровід.

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024