У селі на Ковельщині переселенців та місцевих жителів вакцинували від хвороб та тестували на інфекції

28 Листопада 2023, 09:08
У селі на Ковельщині переселенців та місцевих жителів вакцинували від хвороб та тестували на інфекції 576
У селі на Ковельщині переселенців та місцевих жителів вакцинували від хвороб та тестували на інфекції

Новий Мосир на Ковельщині – ще одне волинське село, де відбувся виїзний захід «Територія здоров’я».

Цього разу активності, ініційовані головною державною санітарною лікаркою області Наталією Янко, прилучили до нової загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся», повідомляють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

У приміщенні тимчасового проживання переселенців організували роботу фахівців Ковельського районного відділу спільно з медичними працівниками.

Під час заходу всі охочі могли покращити свій імунітет і таким чином доєднатися до загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся».

Отже, вакцинували – 11 осіб з груп ризику (щеплення АДП-м) та 3три дитини (щеплення КПК, АДП, ОПВ), провели швидких тестів на виявлення Гепатитів В, С та ВІЛ – 19 особам (усі негативні), загальний аналіз крові зробили 11 мешканцям. Також 10 людям виміряли рівень цукру в крові (у пятьох людей виявили підвищений рівень, тому їх скерували до сімейного лікаря), та сімом – холестерин.

Усі охочі також отримали ряд безоплатних медичних послуг, а саме:

  • консультація психолога – 10 осіб;
  • консультація невропатолога – 8 осіб;
  • сімейний лікар проконсультував – 18 осіб;
  • офтальмолог – 19 осіб.

А ще на «Території здоров’я» функціонувала мобільна оптика, де всім охочим абсолютно безкоштовно перевіряли гостроту зору та підбирали окуляри.

Фахівці Ковельського районного відділу надавали консультації щодо інфекційних та неінфекційних захворювань, здорового способу життя та раціонального використання антибактеріальних препаратів.

Викладачі Ковельського базового медичного коледжу ознайомили усіх з правилами надання першої домедичної допомоги. Довідково. В межах загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся», яка реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт в Україні, фахівці Центрів контролю та профілактики хвороб у всіх областях проводять виїзні вакцинальні сесії до громад та роз’яснюють важливість щеплень, особливо для населення із групи ризику: старшим за 60 років, людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання та перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Вакцинація проти COVID-19 залишається єдиним ефективним методом підсилити імунітет та запобігти ускладненням під час хвороби. Щеплення проти COVID-19 безоплатні, вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Вакцини проти грипу доступні в аптеках кожної області.

Коментар
25/02/2024 Неділя
25.02.2024
24.02.2024