У МОЗ нагадали, як оскаржити рішення військово-лікарської комісії

21 Листопада 2023, 12:13
Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії 1776
Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії

Якщо військовослужбовець вважає, що рішення комісії не відображає його реального стану здоров’я, він може оскаржити висновки ВЛК.

Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд, пояснюють у Міністерстві охорони здоров'я. 

Зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду у досудовому порядку, тож краще почати з нього.
Для цього необхідно:
  •  Написати заяву/скаргу щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
  •  Долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).
Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.
Військово-лікарська комісія за результатом розгляду переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, саме він тепер і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).
Якщо оскарження в досудовому порядку не принесло позитивного результату – позивач може звернутися до суду.

Слід зазначити, що суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, адже це не входить в його компетенцію. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.

Нагадаємо також, раніше ми писали про те, що при проходженні військово-лікарської комісії (ВЛК) може виникнути багато запитань, на які у разі потреби зможуть відповісти оператори «гарячих ліній».

Як зазначають на сайті МОЗ, щоб отримати допомогу від фахівців в сфері охорони здоров'я, потрібно звернутися за номером 0-800-60-20-19. Оператори «гарячої лінії» Міністерства охорони здоров’я України цілодобово нададуть відповіді на питання:

  1. Щодо проходження ВЛК у цивільних закладах охорони здоров’я:

  • як саме буде проходити ВЛК;
  • медичне обслуговування у цивільних закладах;
  • якими мають бути ваші дії щодо проходження реабілітації.

Також на «гарячій лінії» ви можете отримати консультації медичних працівників різних спеціальностей.

Якщо вам потрібна підтримка у питаннях отримання направлення на лікування, проходження ВЛК у військових закладах охорони здоров’я, отримання соціальних гарантій, процедури оскарження рішень ВЛК та інших питань – звертайтеся на «гарячу лінію» Міністерства оборони України 0 800 500 442

Читайте також: Як отримати направлення на військово-лікарську комісію

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023