Волинянам розповіли, як довго формується і зберігається імунітет після щеплення

20 Листопада 2023, 17:26
Вакцинація 781
Вакцинація

Для створення захисту проти кожного інфекційного захворювання розроблена відповідна схема вакцинації.

При вакцинації проти одних інфекцій формується довічний імунітет, наприклад, після введення двох доз вакцини проти кору, паротиту, краснухи. Проти дифтерії, правця і кашлюка імунітет зберігається впродовж 7–10 років. Тому необхідне повторне введення вакцин проти цих захворювань. Оскільки штами вірусу грипу мінливі – щеплення проти цього захворювання здійснюють щороку, пояснюють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Живі вакцини зазвичай викликають триваліший імунітет, ніж неживі вакцини. Якщо інтервал між дозами занадто короткий, це може вплинути на тривалість імунітету. Тому необхідні мінімальні інтервали. 

Туберкульоз: імунітет після вакцинації БЦЖ тримається 6-7 років. Захищає від переходу прихованої інфекції в явну хворобу (приблизно у 70% щеплених), і практично на 100% захищає дітей від важких форм недуги – туберкульозного менінгіту та міліарного туберкульозу.

Кашлюк (коклюш): 4-6 років

Дифтерія: близько 10 років. Саме тому дорослому населенню кожні 10 років згідно з національним календарем щеплень потрібно робити щеплення.

Правець: 96% захищені 13-14 років, 72% >25 років. Саме тому дорослому населенню кожні 10 років згідно з національним календарем щеплень потрібно робити щеплення.

Поліомієліт: Після проходження повного курсу щеплень >99% вакцинованих захищено протягом не менше 18 років. Захист на рівні майже 100% досягається лише методом проходження повного курсу щеплень. Саме тому його наскільки важливо завершити та не переривати.

Гемофільна паличка типу В: Більше 9 років після дати останнього щеплення. Відмінна імуногенність, що спостерігається для цієї вакцини, що свідчить про довгостроковий захист

Гепатит В: >20 років від дати щеплення. Ймовірно, імунітет зберігається все життя.

Кір: Довічне у більше 96% щеплених. Захист громади важливий, щоб зупинити передачу тим, хто занадто молодий, щоб бути імунізованим, або тим, хто не може мати вакцину MMR

Епідемічний паротит: >10 років в 90% щеплених, імунітет дуже повільно слабшає з часом. Тривалість імунітету різниться у різних популяцій. Це не так довгожитель, як кір або краснуха.

Краснуха: >90% щеплених захищені більше 15-20 років.

Вакцинації від COVID-19: скільки часу потрібно для формування імунітету після щеплення

Для всіх вакцин проти COVID-19 — незалежно від того, чи це ваша перша вакцинація, чи ревакцинація — для формування імунітету потрібно кілька тижнів. Важливо відзначити, що експерти рекомендують ревакцинацію.

Післявакцинальний імунітет

Початкові дослідження показали, що люди, які отримали вакцини Pfizer і Moderna, мали сильний імунітет через шість місяців після другої дози. Пізніші дослідження показують, що імунітет починає слабшати після цього часу.

Читайте також: У віддалених громадах мобільні бригади центрів контролю та профілактики хвороб проводять щеплення проти COVID-19

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024