Зеленський змінив Командувача медичних сил: кого призначили замість Тетяни Остащенко

20 Листопада 2023, 09:03
Зеленський змінив Командувача медичних сил 307
Зеленський змінив Командувача медичних сил

Президент Володимир Зеленський звільнив Тетяну Остащенко з посади командувача Медичних сил Збройних Сил України.

На цю посаду він призначив начальника військового госпіталю у Києві Анатолія Казмірчука. Про це Володимир Зеленський розповів у своєму вечірньому зверненні. 

«Сьогодні є важливе кадрове рішення. За поданням міністра оборони змінив командувача Медичних сил Збройних Сил України. Замість генерал-майора медичної служби Тетяни Остащенко новим командувачем призначив генерал-майора медичної служби Анатолія Казмірчука – начальника Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» у місті Києві», –  зазначив Зеленський.

Анатолій Казмірчук
Анатолій Казмірчук

Президент пояснив, що у суспільстві, й зокрема в спільноті бойових медиків неодноразово говорилося про те, що ««потрібен принципово новий рівень медичного забезпечення наших воїнів».

«Від якісних турнікетів до повної цифровізації та прозорості в постачанні, від якісного тренування до щирої комунікації з бойовими медиками в тих підрозділах, де медицина розгорнута дійсно правильно та дійсно ефективно. Досвід ефективності конкретних підрозділів має бути поширений на всі сили оборони. Сьогодні на зустрічі з міністром оборони Умєровим визначили пріоритети, і часу, щоб чекати результату, багато не буде. Рух у змінах потрібен швидкий», – зазначив Зеленський.

Як відомо, на звільненні Остащенко наполягали парамедики та волонтери, які займаються медичним забезпеченням Сил оборони.

Також міністр оборони Рустем Умєров заявив, що причини його подання щодо заміни командувача Медичних сил Збройних сил України очевидні для всіх, хто бʼється в лавах Сил оборони й допомагає.

«Зробив подання президенту України щодо заміни командувача Медичних сил Збройних сил України. Вважаю, що причини такого кроку очевидні для всіх, хто бʼється в лавах Сил оборони України, та усіх, хто допомагає. Відповідна проблематика обговорювалась багато разів. Настав час вирішувати проблеми медичного забезпечення наших воїнів», – написав Умєров.

Міністр назвав завдання, які потрібно вирішити в цій сфері:

  1. Максимальна цифровізація процесів та дотримання усіх стандартів медичного забезпечення, включно з постачанням якісних медичних засобів та медичної техніки. Таких проблем, як з неякісними турнікетами, просто не має бути в принципі.

  1. Розбудова системи навчання тактичної медицини за стандартами НАТО з відповідним ресурсним забезпеченням. Впровадження усіх необхідних фронту медичних практик, які дозволять зберегти якнайбільше життів наших воїнів.

  2. Забезпечення постійної ротації особового складу між тактичним та стратегічним рівнем для забезпечення отримання та передачі досвіду з усього циклу лікування поранених, травмованих і хворих.

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023