Чи можуть курці бути донорами крові

17 Листопада 2023, 16:21
Куріння 781
Куріння

16 листопада — Міжнародний день відмови від куріння, який відзначається щороку у третій четвер цього місяця. Та якщо ви наважуєтеся здати кров, для цього необов’язково чекати, поки вийде кинути курити — достатньо потерпіти кілька годин.

«ДонорUA» розповідає, як правильно чинити, якщо ви курите, але хочете бути донором.

Куріння та донорство — як це працює

Донором крові може бути лише здорова людина — це одна з основних засад. Куріння рано чи пізно впливає на здоров’я, зокрема серця й судин, тому здавати кров регулярно все життя курець навряд чи зможе. Окрім того, люди, які курять, зазвичай загалом ведуть менш здоровий спосіб життя.

Якщо ж ви курите небагато, маєте гарне здоров’я та хочете спробувати себе у донорстві, ви можете здавати кров. Лайфхак: часто саме донорство мотивує людей до здорових звичок, оскільки цей досвід надихає та зміцнює відчуття власної сили й цінності. Тому, якщо ви мрієте кинути курити, це може бути ваш шанс.

Чи можна курити перед здачею крові та після

Перед донацією утримайтесь від куріння протягом 1,5, а краще 2 години. За цей час шкідливі речовини виведуться з крові, а тиск стабілізується. Не забудьте перед донацією також ситно поснідати (каша, хліб, печиво, солодкий чай) та пити побільше води. Детальніше про підготовку до процедури читайте у Кровопедії.

Після донації з курінням теж слід почекати 1,5-2 години. Втрата 450 мл крові — невеликий і навіть корисний, але все ж стрес для організму. Об’єм крові та її густота змінюються, виділяється адреналін, внутрішні органи тимчасово працюють у «надзвичайному» режимі. Все це може вплинути на тиск та самопочуття загалом, і щоби почуватися після донації добре, з цигарками краще постривати. Втім, ці рекомендації стосуються куріння будь-яких девайсів.

Реєструйтеся на ДонорUA — допомагайте зручно та піклуйтеся про власне здоров’я. Ваша кров переможе!

Читайте також: Куріння вейпів збільшує ризик виникнення патології органів дихання, – експерт з громадського здоров'я

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром