Що пацієнтам робити з чергами на безоплатні обстеження
Отримати безоплатні послуги за Програмою медичних гарантій можна за направленням профільного або сімейного лікаря, дотримуючись черги.
Але обовʼязково треба знати, що існує два випадки, пишуть на фейсбук-сторінці «Пацієнти України.
1. Екстрені випадки — це коли здоровʼю пацієнта щось загрожує. Тоді обстеження можна пройти невідкладно та безоплатно на приймальному відділенні лікарні, куди пацієнта доставить швидка або він звернеться самостійно.
2. Планове обстеження — ось тут доведеться зачекати. Але ловіть лайфхак: якщо ви знаєте, що до лікаря потрібно звертатися раз на пів року, то сплануйте візит заздалегідь.
Ще підказка: можна спробувати записатися на обстеження в інший медзаклад. Наприклад, пошукати через сервіс онлайн-запису, де можуть надати потрібну послугу. Це можна дізнатися на сайті Національної служби здоровʼя у розділі е-Дані. Потім перейти розділ Аналітичні панелі (Дашборди) і вибрати Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. На мапі ви зможете знайти медзаклади у вашій області, які надають послуги які вам необхідні.
Читайте також: Лікарні не повинні вимагати від пацієнта у стаціонарі купувати недоказові ліки
Інколи пацієнти з міста або обласного центру, обирають їхати на безоплатне обстеження з направленням в районну лікарню. Квиток на приміський транспорт суттєво дешевше ніж термінове обстеження у приватному порядку.
Залишилися питання – телефонуйте за консультацією про свої права на гарячу лінію «Номер здоров'я»:
- (096) 2-888-003
- (095) 2-888-005
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром