У Миколаєві об'єднають медичні заклади

26 Жовтня 2023, 09:52
У Миколаєві об'єднають медичні заклади 470
У Миколаєві об'єднають медичні заклади

Комісія Миколаївської міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту проголосувала за проєкти рішень з передачі пологового будинку №1 до міської лікарні №1, пологового будинку №2 до міської лікарні №3.

Також прийняті зміни до Статутів лікарень. Про це стало відомо під час засідання комісії, яке відбулося 24 жовтня, повідомляє «Суспільне». 

Заступниця начальника управління комунального майна Миколаївської міської ради Тетяна Дмитрова розповіла, на сесії 31 липня 2023 року прийняли рішення про реорганізацію двох пологових будинків шляхом приєднання їх до багатопрофільних лікарень міста. Протягом двох місяців були підготовлені передавальні акти.

«Мета прийняття проєктів рішень — дотримання вимог законодавства, виконання рішення міської ради. Щодо фінансової діяльності, то обидва підприємства збиткові. У КНП «Пологовий будинок №1" є і дебіторська, і кредиторська заборгованість. У КНП «Пологовий будинок №2» такої заборгованості немає», — говорить посадовиця.

З першого жовтня 2023 року проєкти рішень миколаївських депутатів мають піддаватися громадській антикорупційній експертизі, каже Тетяна Дмитрова.

«Експертизу рішення щодо приєднання здійснила ГО «Інститут законодавчих ідей». Були висловлені зауваження до проєкту рішення міської ради: щодо принципу прозорості та відкритості в діяльності правонаступників, впровадження механізмів контролю за діяльністю підприємств тощо. Однак всі зауваження ми відхилили. Направили свої аргументи громадській організації 22 вересня, відповідей ще не надходило. Вважаю, що проєкти рішень про передавальні акти обґрунтовані законодавчо і можуть бути розглянуті на сесії», — сказала Тетяна Дмитрова.

З її слів, пакет пологового будинку №1 від НСЗУ буде переукладений з лікарнею №1 у листопаді 2023 року.

«Тобто гроші, які вони отримували, і будуть отримувати. Крім того, якщо відбудеться скорочення, персонал, медсестри, які там залишаться, зможуть заробляти більше, адже матимуть змогу працювати ще і на міську лікарню. Рішення про приєднання важливе, аби дати вижити цим КП», — зазначила начальника управління.

Як відомо, Миколаївська міська рада 31 липня 2023 року прийняла рішення про реорганізацію двох пологових будинків шляхом приєднання їх до багатопрофільних лікарень міста. Пологовий будинок №1 приєднали до міської лікарні №1, пологовий будинок №2 до міської лікарні №3. Медичні працівники залишаються працювати у штатному режимі. Реорганізація повинна надати якісніші медичні послуги.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024