У Держлікслужбі наголошують на підключення максимальної кількості аптек Херсона та Миколаєва до програми «Доступні ліки»

25 Жовтня 2023, 10:43
У Держлікслужбі наголошують на підключення максимальної кількості аптек Херсона та Миколаєва до програми «Доступні ліки» 1575
У Держлікслужбі наголошують на підключення максимальної кількості аптек Херсона та Миколаєва до програми «Доступні ліки»

Заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко та начальник відділу правового забезпечення Олексій Дяченко побували з робочою поїздкою у Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областях.

Про це йдеться на сайті Держлікслужби України.

Як зазначається, на сьогодні в системі аптечної мережі деокупованої частини Херсонщини функціонує 83 аптечні заклади, з них 55 знаходяться у місті Херсоні та 28 у сільській місцевості, що дає можливість реалізувати урядову програму «Доступні ліки» (на сьогодні підключено 30 аптечних закладів, з них у м. Херсоні – 18). 

Представники Держлікслужби провели робочі зустрічі із заступником голови Херсонської облдержадміністрації Ярославом Шаньком, радником голови ОДА з гуманітарних питань Вадимом Глушком та заступником директора департаменту здоров’я ОДА Михайлом Балацьким

Обговорили особливості та проблематику функціонування аптечних закладів на деокупованій території області та необхідності підключення максимальної кількості аптечних пунктів до урядової програми «Доступні ліки». 

Акцентували увагу на створенні мобільних аптечних пунктів, аби підвищити доступність населення сільської місцевості до забезпечення лікарськими засобами. Крім того, завдяки активній комунікації Держлікслужби з підприємцями мешканців області забезпечено наркотичними ліками для знеболення.

Під час робочого візиту до Миколаївської області посадовці зустрілися з колективом територіальної Держлікслужби, обговорили умови праці службовців під час дії воєнного стану, детально познайомилися зі станом приміщень та обладнання. Також розглянули позитивні напрацювання та досвід обласної служби, зокрема, у сфері претензійно-позовної роботи у 2022-2023 роках.

Надзвичайно важливими та спільними для відвіданих регіонів залишаються питання оперативної міжсекторальної взаємодії місцевої влади з питань забезпечення населення лікарськими засобами, у тому числі мотивації підприємців до створення мобільних аптечних пунктів; підключення до програми «Доступні ліки» аптек, особливо тих, що розташовані на території комунальних медичних закладів; сприяння розвитку мережі аптек з ліцензією на обіг наркотичних лікарських засобів та з можливістю виготовлення ліків в умовах аптеки. В умовах підготовки до зими і можливих блекаутів критично важливим є моніторинг забезпеченості достатньої кількості аптек генераторами.

Читайте також: Понад 1,6 тисячі е-рецептів на тест-смужки виписали за програмою реімбурсації для інсулінозалежних пацієнтів

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024