Як тримати тіло в тонусі: поради для людей із цукровим діабетом
Цукровий діабет другого типу має цілу низку ускладнень, серед яких – зменшення мобільності. Через хворобу більшу частину дня людина проводить у ліжку чи в кріслі, поступово зводить фізичну активність до мінімуму. Це не покращує самопочуття – навпаки, хвороба погіршує фізичний стан, а страх, жалість до себе та стрес призводять до психічних порушень.
Що робити? Підтримувати фізичну активність та кожного дня тренуватись, радять фахівці Україно-Швейцарського проєкту «Діємо для здоров'я».
Заняття мають включати такі групи вправ:
Вправи на баланс. Повільне крокуйте по прямій лінії, приставляючи п’ятку ноги до пальців ноги позаду. Інша вправа – повільний підйом вгору і вниз на одній невеликій сходинці.
Вправи на гнучкість. Їх виконують сидячи. Ця група включає обережні повороти й нахили тулуба, підйом вгору і розведення вбік рук.
Силові вправи. Зокрема, обережне почергове підняття кожної ноги, зігнутої в коліні, з опорою руками на стілець чи крісло; повільне вставання з опорою на ноги. Також виконуються сидячи.
Денне тренування має тривати близько 30 хвилин. Важливо займатись регулярно, бажано кожного дня.
Окрім фізичних вправ, корисною буде будь-яка активність – повільна прогулянка, гра чи інші рухи. Тому намагайтесь заохочувати себе чи рідну людину більше рухатись, якщо немає протипоказань та критичних обмежень. Це важливо не лише для фізичного здоров’я, але й для гарного настрою.
Читайте також: В Україні десять тисяч аптек відпускають тест-смужки безоплатно або з частковою доплатою пацієнтам з діабетом І типу