П'ять найпоширеніших міфів про електронні цигарки

15 Жовтня 2023, 17:10
П'ять найпоширеніших міфів про електронні цигарки 2260
П'ять найпоширеніших міфів про електронні цигарки

Електронні цигарки завдають людському здоров'ю не меншої шкоди, ніж звичайні.

У телеграм-каналі Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб опублікували п'ять найбільш поширених міфів про електронні цигарки. 

МІФ 1. Е-сигарети менш шкідливі, ніж звичайні

При використанні е-сигарет виробляється аерозоль (пара), що містить токсичні речовини: гліколі, альдегіди, летючі органічні речовини, поліциклічні ароматичні вуглеводні, тютюноспецифічні нітрозаміни, метали, частинки силікату, дикарбоніли та гідроксикарбоніли. Окрім того, у аерозолі є й специфічні для нього речовини (в диму звичайни сигарет їх немає) – наприклад, гліоксаль, який є отрутою.

МІФ 2. Е-сигарети допоможуть кинути курити

Відповідно до результатів останніх досліджень, ці пристрої затягують процес відмови від куріння — дорослі курці, які використовують електронні сигарети, мають на 28% менше шансів припинити курити. До того ж людина взагалі може передумати кидати, адже більшість вірить у те, що е-сигарети безпечніші за звичайні.

МІФ 3. Вторинний дим е-сигарет не шкідливий

Вторинний аерозоль, що потрапляє у навколишнє середовище, містить 1,2-пропандіол, ацетальдегіди та формальдегіди, деякі летючі органічні речовини, нікотин та важкі метали (рівні таких металів, як нікель і ром, у аерозолі вищі, ніж у диму від звичайних сигарет). Пасивне вдихання парів з е-сигарет шкідливе!

МІФ 4. Е-сигарети не викликають залежності

Зазвичай е-сигарети містять нікотин, який викликає важку психічну залежність та впливає на швидкість передачі сигналів нейронними зв’язками. Доведено, що споживачі е-сигарет, стають залежними ще й через смак та запах пристроїв.

МІФ 5. Е-сигарети можна курити там, де не можна звичайні сигарети

В Україні заборонено курити цигарки, кальяни та електронні сигарети у громадських місцях з 2012 року. З липня 2022 року цей список поповнився і приладами для нагрівання тютюну.

Безпечного куріння не існує!

Читайте такожКуріння вейпів збільшує ризик виникнення патології органів дихання, – експерт з громадського здоров'я

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром